Zapraszamy serdecznie na niezwykły wieczór muzyczny w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej!

15 września 2023 roku (piątek) o godzinie 17:00, Jakub Pawlikowski, utalentowany pianista, zabierze nas w muzyczną podróż podczas koncertu fortepianowego.

W programie tego wyjątkowego koncertu znajdą się utwory mistrzów muzyki klasycznej i współczesnych kompozytorów, które poruszą każdego miłośnika muzyki:

– Claude Debussy – „Images I – Reflets dans l’eau”
– Ludwig van Beethoven – Sonata F-dur op. 10 nr 2 (Allegro, Allegretto, Presto)
– Fryderyk Chopin – Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5
– Eric Satie – Gniosienne nr 1, 2, 3
– Alberto Ginastera – Tańce Argentyńskie op. 2
– Fryderyk Chopin – Etiuda c-moll op. 10 nr 12

To będzie wieczór pełen emocji, piękna i niezapomnianych dźwięków. A co najlepsze, wstęp na koncert jest całkowicie wolny. Nie przegap tej okazji, by doświadczyć magii muzyki w wykonaniu Jakuba Pawlikowskiego.

Do zobaczenia 15 września o godzinie 17:00 w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej!

O WYKONAWCY

Jakub Pawlikowski to młody talent muzyczny, (ur. 2003). Jego pasja do muzyki zaprowadziła go na niezwykłą ścieżkę artystyczną.

Pierwsze kroki Jakuba w świecie muzyki klasycznej stawiane były w Szkole Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam rozwijał swoje umiejętności i pasję do gry na fortepianie, zdobywając cenne doświadczenie.

Następnie, jako absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, Jakub Pawlikowski kontynuował swoją muzyczną edukację na wyższym poziomie. To tam doskonalił swoje umiejętności i zdobył wiedzę, która pozwoliła mu wkroczyć na szlak zawodowej kariery muzycznej.

Obecnie Jakub studiuje w renomowanej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, co stanowi naturalny etap w jego muzycznej drodze. Jest to miejsce, gdzie ma okazję rozwijać swoje talenty i doskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów.

Jako utalentowany pianista  zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jego talent został doceniony między innymi poprzez zdobycie I miejsca na Great Composers Competition „Best Bach Performance” w 2022 roku. Otrzymał także wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. W. Kroguckiego w Tarnowie w tym samym roku. Te sukcesy potwierdzają jego wyjątkowe umiejętności i zaangażowanie w tworzenie muzyki.

W ostatnim okresie Jakub Pawlikowski miał okazję podzielić się swoją muzyką na różnych scenach koncertowych, w miastach takich jak Bydgoszcz, Kraków, Katowice oraz w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Jego koncerty to nie tylko spotkanie z muzyką, ale także z pasją, talentem i wyjątkowym artystycznym wyrazem.

Jest to artysta, którego warto śledzić, ponieważ jego muzyczna podróż jest pełna obietnic i emocji, które może przekazać swojemu publiczności. Jakub Pawlikowski to prawdziwa perła w świecie muzyki klasycznej, a jego przyszłość jest niezwykle obiecująca.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.