Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! 

Zapraszamy do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! VI edycja” – wyjątkowej inicjatywy, która promuje patriotyzm i dziedzictwo kulturowe Polski wśród uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego. To nie tylko okazja do rozwijania talentu muzycznego, ale także możliwość zgłębiania historii i kultury naszego kraju poprzez muzykę i słowo.

Organizatorami konkursu są Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski. Serdecznie zapraszają uczniów, solistów oraz zespoły liczące do 5 osób, do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! VI edycja”, którego głównym celem jest:

1. Propagowanie Postaw Patriotycznych:

Konkurs zachęca dzieci i młodzież do kształtowania postaw patriotycznych poprzez poznanie i wykonanie utworów nawiązujących do bohaterów narodowych, ważnych wydarzeń historycznych oraz muzyki z polskich filmów i seriali.

2. Promocja Dziedzictwa Kulturowego:

Konkurs ma na celu upowszechnienie utworów muzycznych stanowiących dziedzictwo kulturowe narodu polskiego. Poprzez teksty piosenek uczestnicy rozszerzają swoją wiedzę o historii i kulturze Polski.

3. Wsparcie Młodych Talentów:

To doskonała okazja dla młodych wykonawców do wykazania się talentem oraz rozwijania swojej pasji muzycznej.

Nagrodami dla laureatów konkursu są atrakcyjne upominki przygotowane przez organizatorów i partnerów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 5 października 2023 roku. Możecie to zrobić na trzy sposoby:

a) Przesyłając zgłoszenie na adres emailowy: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl.
b) Korzystając z platformy do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com.
c) Przesyłając zgłoszenie za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

Podczas wysyłki pliku utworu pocztą elektroniczną, prosimy dostarczyć również niezbędne dokumenty oraz oznaczyć plik tytułem konkursu, nazwą podmiotu zgłaszającego i kategorią konkursową.

Chcielibyśmy również podkreślić, że udział w konkursie może mieć wpływ na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz być uwzględniony w procesie rekrutacji do klasy I publicznej szkoły ponadpodstawowej, jako zawody wiedzy, artystyczne i sportowe.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz plakat konkursu znajdziecie na naszej stronie internetowej: [https://muw.pl/index.aspx?page=spiewaj](https://muw.pl/index.aspx?page=spiewaj), a także możecie się kontaktować z nami pod numerami telefonu: 12 39 21 119, 12 39 21 111 lub adresem e-mail: zaspiewajityniepodleglej@malopolska.uw.gov.pl. Informacje można także uzyskać w Biurze Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. pod numerem telefonu: 12 278 73 82 lub adresem e-mail: konkurs@kopalnia.pl.

Dołączcie do naszej muzycznej podróży przez historię Polski i pokażcie swoje talenty. Czekamy na Wasze zgłoszenia i życzymy powodzenia! Niech muzyka niesie ducha niepodległości!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.