Literacka Kalwaria – wykład Stanisława Chyczyńskiego

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich miłośników literatury i poezji na nadchodzący wykład zatytułowany „Literacka Kalwaria Zebrzydowska,” który będzie prowadził wybitny poeta, krytyk literacki i malarz Stanisław Chyczyński.

Wykład odbędzie się 17 października 2023 roku (wt) o godzinie 17:00 w Starym Kinie.

Stanisław Chyczyński to postać niezwykle znacząca w światku literackim, urodzony w Kalwarii Zebrzydowskiej w 1959 roku. Jego twórczość i pasja literacka nierozerwalnie związane są z tym malowniczym zakątkiem Polski. Jest nie tylko poetą, ale również cenionym krytykiem literackim oraz utalentowanym malarzem. Jego wkład w rozwój literatury oraz sztuk plastycznych jest nieoceniony.

Chyczyński swoją karierę literacką rozpoczął debiutując w 1993 roku na łamach prestiżowego czasopisma „Źródła”. Od tego momentu jego wiersze i recenzje regularnie pojawiają się w różnych czasopismach kulturalno-literackich, zyskując uznanie czytelników i krytyków.

Artysta ma na swoim koncie kilka tomików poezji, które zachwycają swoją głębią i oryginalnością. Jednym z nich jest „Calvaria mon amour” (2000), który już samym tytułem nawiązuje do jego korzeni w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kolejne tomiki, takie jak „Czarna pończocha” (2005), „Sonety kalwaryjskie” (2010) czy „Byłem pomyłką” (2012), świadczą o jego nieustannym rozwoju artystycznym i zdolności do eksplorowania różnych tematów i form poetyckich.

Podczas nadchodzącego wykładu Stanisław Chyczyński skoncentruje się na kalwaryjskich wątkach w literaturze i liryce. Będzie to doskonała okazja do zgłębienia tajemnic tej malowniczej krainy, której inspiracje odnajdujemy w jego twórczości. Wykład ten otworzy przed nami fascynujący świat literatury i poezji, ukazując, jak ważną rolę może odegrać miejsce urodzenia w tworzeniu sztuki.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by poznać bliżej twórczość Stanisława Chyczyńskiego oraz odkryć tajemnice literackiej Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy wszystkich entuzjastów literatury na spotkanie z wybitnym artystą, które odbędzie się 17 października 2023 roku o godzinie 17:00 w Starym Kinie. To wydarzenie, które na pewno dostarczy wiele inspiracji i nowych spojrzeń na literaturę i sztukę.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.