Martwa natura tematem przewodnim

Kalwaryjskie wystawy Stowarzyszenia stały się już tradycją.Na otwarciu obecna była Prezes SPZK Maria Baster-Grząślewicz, a także inicjatorka wystawy Maria Sularz.

Prezentowana wystawa „Tajemnice martwej natury” jest jedną z cyklu wystaw jubileuszowych Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej, które w tym roku obchodzi czterdziestolecie istnienia.

Bogactwo symboliki i ukrytych znaczeń martwych natur mistrzów, które zdobią galerie obrazów na całym świecie jest często przedmiotem żmudnych badań. Dla wielu martwa natura jest jednak przede wszystkim szkolną wprawką malarską. Czasem mamy ochotę sprawdzić swoje możliwości warsztatowe w zderzeniu z konkretnymi przedmiotami. Znaleźć ich wzajemne relacje kolorystyczne, zależności między światłem i cieniem… Czasem takie prace prowadzą do ciekawych efektów artystycznych. Wystawa „Tajemnice martwej natury’ to nie tylko próba pokazania naszych zmagań z tajemnicami malarskiego warsztatu, ale także zaproszenie do zabawy w szukanie zaskakujących skojarzeń w niebanalnych zestawieniach nie zawsze „martwej” natury przedmiotów.

Więcej o działalności Stowarzyszenia można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.spnzk.blogspot.com

 

Autorzy prac:

– Maria Baster – Grząślewicz

– Krystyna Kasperkiewicz

– Ewa Kapturska

– Jadwiga Poradowska-Musiał

– Danuta Siedlecka-Sułek

– Krystyna Siedlecka-Szwarnóg

– Bożenna Sikora

– Ilona Słuszkiewicz-Pilniakowska

– Grażyna Sobierajska

– Maria Sularz

– Małgorzata Zawadzka

 

Wystawa prezentowana będzie do końca listopada br. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza 4.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.