Mecz Pucharu Małopolski na stadionie Kalwarianki

stadion kalwarianka
W najbliższą środę, 8 czerwca, o godz. 17:00 stadion MKS „Kalwarianka” będzie areną finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Zmierzą się Wieczysta Kraków i rezerwy Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Powoli staje się tradycją, że Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski rozgrywany jest w Kalwarii Zebrzydowskiej na stadionie Kalwarianki. Tak jest co roku od 2015 roku, z roczną przerwą, kiedy boisko przechodziło gruntowną modernizację. Stadion przeszedł remont bieżni Kalwarianki. Od zawsze ten obiekt był znany z doskonałej murawy, teraz znany jest też z doskonałej bieżni lekkoatletycznej, to miejsce staje się wizytówką sportową gminy i jednym z lepszych obiektów sportowych w regionie.
Stadion Kalwarianki ma wyrobioną markę w całej Małopolsce i tak naprawdę nikogo nie zaskoczyło, że mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskim zostanie rozegrany właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie to trzeci kolejny sezon i trzeci kolejny finał Małopolskiego Pucharu Polski, w którym wystąpi Wieczysta Kraków, tym razem zagrają w finale z rezerwami Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Będzie to też przedsmak starć barażowych o III, bowiem obie drużyny występują w IV lidze i walczą o awans do III ligi. Zespół z Wieczystej zawsze przyciąga na trybuny kibiców, trenerem zespołu jest Franciszek Smuda, który zresztą wraz z Wisłą Kraków gościł na stadionie Kalwarianki, gdy ta mierzyła się w meczu towarzyskim z Banikiem Ostrawa. W Wieczystej grają byli reprezentanci Polski Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Natomiast w Bruk-Bet Termalica Nieciecza, pojawiają się zawodnicy z ekstraklasy. Możemy być pewni, że nie tylko zobaczymy dobre widowisko,  ale też komplet publiczności.


Liczba biletów jest ograniczona, pula wejściówek dostępnych w kasach na stadionie będzie pomniejszona o bilety sprzedane on-line, więc nie czekaj i kup bilet przez Internet. Cena wejściówki to 25 zł, a ulgowy dla kobiet i młodzieży do 16 roku życia to 10 zł.
Bilety tutaj – https://tiny.pl/9b766


W czasie meczu będzie prowadzona zbiórka na leczenie małej Zosi – tutaj można ją też wesprzeć
– https://tiny.pl/9b7vm

Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski
8 czerwca, godz. 17:00
Stadion MKS Kalwarianka, Kalwaria Zebrzydowska, ul. Mickiewicza 16
Wieczysta Kraków vs Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

Tekst: Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content