,,MentorKA” – dodatkowe przedstawienia

Teatr Bustrophedon, działający w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, serdecznie zaprasza na spektakl ,,MentorKA”, według tekstu Jana Aleksandra Fredry.

 

Teatr Bustrophedon, działający w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, serdecznie zaprasza na spektakl ,,MentorKA”, według tekstu Jana Aleksandra Fredry.

 

Występ  odbędzie się w czwartek 5 maja  o godz. 17.00 oraz w piątek 6 maja o godz. 9.00 w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Niemczynowskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, jednakże bardzo prosimy o rezerwację miejsc dla grup. Rezerwacje przyjmowane są drogą mailową i telefonicznie lub w budynku ,,Starego Kina” ul. Mickiewicza 4.

 

Kontakt: biuro@ckstkalwaria.com, tel. 33 873 37 71

 

Reżyserią spektaklu zajął się Mirosław Płonka. Na scenie wystąpią: Marlena Bieniarz, Zofia Janiczak, Julia i Katarzyna Kania, Amelia Kucharska, Wiktoria Maryon, Liliana Zagórda, Łukasz Manżuk, Michał Suwada.

 

Wyobrażenie dwóch skrajnie różnych kobiecych charakterów, uwikłanych w farsę miłosną, zwieńczone potężną dawką humoru to gwarancja udanej rozrywki! Bustrophedon z jednej strony przedstawi Państwu Władysławę – fankę wszelakich zabaw, wydatków i flirtów salonowych (poza salonowych również), z drugiej zaś Wiesławę – urodzoną sensatkę, spokojną duszę zakochaną w książkach… Władysławie grozi ubóstwo, Wiesławie nieszczęśliwa miłość, udaje im się jednak znaleźć wspólne rozwiązanie swoich problemów. Kobiety postanawiają porzucić dotychczasowe zachowanie i przyjąć wzajemnie swoje charaktery. A więc… Wiesława staje się Władysławą, a Władysława przyjmuje postać Wiesławy. Rzecz dzieje się zgodnie z genialnym planem wymyślonym w jednej chwili i opartym na pięciu słowach: „Pani Rozamunda jedzie na Wołyń”. Kim jest Pani Rozamunda? Czy rzekomo „genialny” plan zakończy się sukcesem? I czy miłośniczka zabaw jest w stanie zamienić się w spokojną filomatkę i odwrotnie? Odpowiedzi na te pytania, poznacie wyłącznie podczas spektaklu!

 

Zachęcamy więc Państwa bardzo serdecznie do wspólnej zabawy! Takiej sztuki nie można ominąć! Pozwólcie, by młody Fredro w świeżej odsłonie Teatru Bustrophedon porwał Wasze serca.

 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content