,,MentorKA” – dodatkowe przedstawienia

 

Teatr Bustrophedon, działający w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, serdecznie zaprasza na spektakl ,,MentorKA”, według tekstu Jana Aleksandra Fredry.

 

Występ  odbędzie się w czwartek 5 maja  o godz. 17.00 oraz w piątek 6 maja o godz. 9.00 w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Niemczynowskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, jednakże bardzo prosimy o rezerwację miejsc dla grup. Rezerwacje przyjmowane są drogą mailową i telefonicznie lub w budynku ,,Starego Kina” ul. Mickiewicza 4.

 

Kontakt: biuro@ckstkalwaria.com, tel. 33 873 37 71

 

Reżyserią spektaklu zajął się Mirosław Płonka. Na scenie wystąpią: Marlena Bieniarz, Zofia Janiczak, Julia i Katarzyna Kania, Amelia Kucharska, Wiktoria Maryon, Liliana Zagórda, Łukasz Manżuk, Michał Suwada.

 

Wyobrażenie dwóch skrajnie różnych kobiecych charakterów, uwikłanych w farsę miłosną, zwieńczone potężną dawką humoru to gwarancja udanej rozrywki! Bustrophedon z jednej strony przedstawi Państwu Władysławę – fankę wszelakich zabaw, wydatków i flirtów salonowych (poza salonowych również), z drugiej zaś Wiesławę – urodzoną sensatkę, spokojną duszę zakochaną w książkach… Władysławie grozi ubóstwo, Wiesławie nieszczęśliwa miłość, udaje im się jednak znaleźć wspólne rozwiązanie swoich problemów. Kobiety postanawiają porzucić dotychczasowe zachowanie i przyjąć wzajemnie swoje charaktery. A więc… Wiesława staje się Władysławą, a Władysława przyjmuje postać Wiesławy. Rzecz dzieje się zgodnie z genialnym planem wymyślonym w jednej chwili i opartym na pięciu słowach: „Pani Rozamunda jedzie na Wołyń”. Kim jest Pani Rozamunda? Czy rzekomo „genialny” plan zakończy się sukcesem? I czy miłośniczka zabaw jest w stanie zamienić się w spokojną filomatkę i odwrotnie? Odpowiedzi na te pytania, poznacie wyłącznie podczas spektaklu!

 

Zachęcamy więc Państwa bardzo serdecznie do wspólnej zabawy! Takiej sztuki nie można ominąć! Pozwólcie, by młody Fredro w świeżej odsłonie Teatru Bustrophedon porwał Wasze serca.

 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.