31 stycznia 2021 roku sześćdziesięciu wolontariuszy Sztabu Kalwaria Zebrzydowska wyszło na ulice Kalwarii i pobliskich miejscowości, żeby po raz 29. kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej edycji Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Pandemia zmieniła wiele sektorów naszego życia - między innymi ograniczyła ruch i aktywność fizyczną. W kolejnych polskich domach zaczęła gościć niebezpieczna choroba cukrzyca, która wywróciła do góry nogami życie tak wielu dorosłych, jak i dzieci. W związku z tym postanowiliśmy zwrócić uwagę na tę zbierającą swoje żniwo szczególnie w czasie pandemii chorobę, stąd 15 grudnia o godz. 19.00 odbyło się spotkanie online z diabetologiem.

Zachęcamy do oglądnięcia filmików przygotowanych w ramach Konkursu Mikołajkowego 2020 przez uczniów z naszej Gminy.

3 października nasza górska ekipa wyruszyła w Beskid Niski śladami dwóch ważnych postaci - Ignacego Łukasiewicza oraz świętego Jana z Dukli.

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany i wpłynęła na zmianę programu wakacji z Centrum Kultury. Mimo, to udało się zorganizować kilka ciekawych warsztatów i wycieczek pieszych dla najmłodszych mieszkańców gminy oraz dwa pokazy kina plenerowego dla dorosłych.

Gabi Katzer, mieszkanka Kalwarii Zebrzydowskiej, dała się poznać szerszej publiczności rok temu, udziałem w programie „Szansa na Sukces”, a kilka dni temu ukazał się jej debiutancki singiel i teledysk „Mała Rzecz”.

 

Letnia słoneczna niedziela, 26 lipca 2020 roku, okazała się kolejnym wielkim krokiem w zbiórce środków na leczenie Eweliny Baklarz. Od rana wolontariusze z puszkami kwestowali przy Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zebrano ponad 26 tysięcy złotych.

 W miniony weekend, 22 i 23 lutego br. do Kalwarii Zebrzydowskiej zawitały najlepsze mobilne kuchnie z całego kraju  serwujące oryginalne potrawy z kuchni amerykańskiej, europejskiej i azjatyckiej. Do godzin wieczornych kilkanaście gastronomicznych wozów serwowało dania z różnych zakątków świata. Wszystko to za sprawą pierwszego zlotu food trucków w naszym mieście!

Powoli opadają emocje po 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sztabie Kalwaria-Lanckorona było naprawdę radośnie – pod względem atmosfery i wyniku. Udało się pobić rekord i przekroczyć kwotę 100 tysięcy złotych. Ostatecznie deklarowana kwota wyniosła 105 694,97 złotych!