W ubiegły czwartek (29.07.2021) w sali widowiskowej CKSiT odbyła się konferencja prasowa MKS Kalwarianka, na której zaprezentowali się członkowie nowego zarządu Klubu z prezesem Piotrem Zadorą na czele.

Ruszyliśmy na kolejną wakacyjną wycieczkę (22 lipca 2021 r.), tym razem do Rzyk. Czekały na nas warsztaty robienia pizzy w oberży Czarny Groń, a potem zabawa w Magicznej Osadzie.

Nikogo nie przestraszyła poranna burza i deszcz – komplet uczestników zameldował się na miejscu zbiórki 15 lipca 2021 roku, skąd ruszyliśmy do Zarzyc Wielkich.

14 lipca 2021 r. w Starym Kinie odbyły się warsztaty „Laboratorium slime” dla dwóch grup (dzieci w wieku 4-7 lat oraz dzieci w wieku 8-12 lat).

14 lipca 2021 r. w Starym Kinie odbyły się warsztaty czekoladowe. Zajęcia przeprowadziły panie z krakowskiej Manufaktury Czekolady.

13 lipca 2021 r. wyruszyliśmy na wielką wyprawę, naszym celem było obserwatorium astronomiczne na szczycie Lubomira (904 m n.p.m.), najwyższego wzniesienia Beskidu Makowskiego, czasami zaliczanego także do pasma Beskidu Wyspowego.

Wczoraj (6 lipca 2021 r.) ruszyliśmy na kolejną wakacyjną wyprawę – do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” w Krakowie.  Przemierzyliśmy wszystkie kontynenty, odwiedzając typowe dla rdzennych mieszkańców, miejsca zamieszkania.

3 lipca 2021 roku ruszyliśmy na górski szlak, pierwszy raz po pandemicznej przerwie. Wycieczka otwarła sezon wyjazdów z Centrum Kultury. Punktualnie o 7:00 wyjechaliśmy z Kalwarii, trzydziestoosobową grupą amatorów górskich wypadów, w towarzystwie przewodnika beskidzkiego Grzegorza Sudera.

W niedzielę (20 czerwca 2021 r.) w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Dzień Rodziny „Na Dzikim Zachodzie”, który mimo upalnej aury, zgromadził sporą grupę mieszkańców, którzy w ciągu kilku godzin odwiedzali punkty z przygotowanymi atrakcjami.

31 stycznia 2021 roku sześćdziesięciu wolontariuszy Sztabu Kalwaria Zebrzydowska wyszło na ulice Kalwarii i pobliskich miejscowości, żeby po raz 29. kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej edycji Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.