Nikogo nie przestraszyła poranna burza i deszcz – komplet uczestników zameldował się na miejscu zbiórki 15 lipca 2021 roku, skąd ruszyliśmy do Zarzyc Wielkich.

Tego dnia braliśmy udział w warsztatach ceramicznych w pracowni Ulepianka, u Grzegorza i Joanny Piotrowskich. Dzieci zajęły miejsca przy dużym stole w pracowni urządzonej w klimatycznej stodole. Wokół miejsca pracy zgromadzonych jest wiele pięknych i starych przedmiotów, między innymi narzędzi rolniczych, sprzętów domowych itp. Artyści u których gościliśmy zbierają te pamiątki, żeby przedłużać ich egzystencję i prezentować je podczas zajęć edukacyjnych w przydomowym skansenie. Pracownia otoczona jest pięknym ogrodem, skąd rozciąga się widok na okoliczne wzgórza.

Tematem przewodnim warsztatów były zioła, królowała więc lawenda, kocimiętka, szałwia, tymianek, koper i mięta. Na początek dzieci, wykorzystując zioła, dekorowały zawieszkę – odbijały kształty roślin w glinie i przyozdabiały je według swoich pomysłów. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu glinianego ptaszka, z wytrwałością i starannością dzieci pracowały nad kształtem swojej pracy.

Czekamy teraz na wypał naszych arcydzieł, które będą przyozdabiały domy małych artystów.

FOTORELACJA