Otwarcie wystawy „Naturalnie”

Zapraszamy na wystawę prac Jolanty Królas i Grażyny Ulman, która odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 w Starym Kinie.

NATURALNIE

„Naturalnie” to temat wielowątkowy – szczerze i niewymuszenie komunikuje to, co zgodne ze zwykłym porządkiem rzeczy. Natura jest nieustającym źródłem zachwytu, inspiracją do jej różnorodnych interpretacji. To, co zgodne z naturą, nie budzi wątpliwości, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Pospiesznie mijana natura ukrywa swoje piękno przed niedociekliwym wzrokiem. Ludzie rośliny, języki, wyrażają swoją osobowość, gdy zechcemy się zatrzymać i uważnie się im przyjrzeć.

Płótno lniane i drewniana rama oraz len osnowy i wełna, to naturalne bazy do wyrażania emocji i piękna.

Życie złączyło nas na progu dorosłości, w wyrazistej scenerii, która była miejscem wspólnych przeżyć. Nasze natury tak różne i tak podobne.

Jolanta Królas, absolwentka Technikum Tkactwa Artystycznego przy Zespole Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem, absolwentka Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, zarządzaniem drukarnią naukową. To jej debiutancka wystawa. Mieszka i tworzy w Karniowicach.

Grażyna Ulman, absolwentka Technikum Tkactwa Artystycznego przy Zespole Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem oraz Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu – dyplom z tkaniny w pracowni prof. Magdaleny Abakanowicz i rysunku w pracowni prof. Wojciecha Mullera. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych, twórczyni dzieł malarskich, environments, oraz performerka. Mieszka i tworzy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645