Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wspólnym świętowaniu 3 maja! 

Najpierw mieliśmy okazję uczestniczyć w tradycyjnych uroczystościach, które rozpoczęły się wspólnym przejściem spod Urzędu Miasta do kościoła parafialnego, przy dźwiękach Kalwaryjskiej Orkiestry Dętej i Orkiestry Dętej Przytkowice. 

Za nimi szły poczty sztandarowe, władze i poszczególne delegacje oraz wszyscy pozostali uczestnicy wydarzenia. W kościele św. Józefa odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie wspólnie przeszliśmy ulicą 3 Maja pod tablice upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji, gdzie złożyliśmy kwiaty i zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Po powrocie na rynek orkiestry zagrały krótki koncert utworów patriotycznych. Następnie odbył się piknik patriotyczny, na który przygotowaliśmy atrakcje, takie jak zamek do skakania dla dzieci, warsztaty tworzenia kotylionów patriotycznych oraz grę terenową. Koło Gospodyń Wiejskich z Leńcz przygotowało również poczęstunek dla wszystkich uczestników pikniku.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w naszych obchodach!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.