Piękne urodziny

13 kwietnia 2023 r. w Starym Kinie świętowaliśmy 95. urodziny zasłużonej kalwarianki Anny Żurek.

Uroczystość została zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy, którego pani Anna jest podopieczną, a także Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej. Anna Żurek przez całe swoje życie była zaangażowana na rzecz lokalnej społeczności, przez długie lata związana była z Towarzystwem Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, prowadziła kronikę stowarzyszenia, która była prezentowana podczas wydarzenia. Kilka słów o Jubilatce powiedziała Prezes Towarzystwa Krystyna Duda, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów kalwaryjskiego liceum, Dyrektor Centrum Kultury Andrzej Burdek oraz kierownik Domu Samopomocy Edyta Gurdek. Głos zabrał także Burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty.

Jubileuszowi, który zgromadził liczne grono gości, towarzyszyła wystawa prac plastycznych Anny Żurek, powstałych w różnych okresach jej życia. Podziwiać można było sceny religijne, portrety zasłużonych Polaków i Kalwarian, pejzaże i przedstawienia koni.

Oczywiście nie zabrakło tortu i życzeń, kolejnych długich i szczęśliwych lat życia. Jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.