Piękno Kalwarii na wystawie w Starym Kinie

Na wystawie prezentowane są prace studentów kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Powstały one podczas zeszłorocznego pleneru w Kalwarii.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał Burmistrz Augustyn Ormanty, który opowiedział o związkach Kalwarii z Toruniem i ruchami artystycznymi. Potem o wystawie opowiedział prof. Jacek Gramatyka, przybliżył także program studiów konserwacji dzieł sztuki. Kolejną przemawiającą osobą była pani Monika Rausz, przedstawicielka Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria, która opowiedziała o sadze rodziny Gramatyków, związanej z Kalwarią Zebrzydowską. Stowarzyszenie zajmuje się wydawaniem serii publikacji „Rodem z Kalwarii”, dotyczącej słynnych kalwarian.

Podczas wernisażu obecni byli także studencki, troje autorów prac, którzy też, razem z prof. Gramatyką, zaaranżowali wystawę.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy osoby zainteresowane studiami artystycznymi – jest to świetna okazja do zapoznania się z zakresem prac artystycznych podczas studiów.

Wystawę można odwiedzać w godzinach pracy CKSiT do 29 maja (włącznie). 

Wydarzenie otrzymało wsparci finansowe Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Urzędu Marszałkowskiego. 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.