Piękno Kalwarii na wystawie w Starym Kinie

Na wystawie prezentowane są prace studentów kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Powstały one podczas zeszłorocznego pleneru w Kalwarii.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał Burmistrz Augustyn Ormanty, który opowiedział o związkach Kalwarii z Toruniem i ruchami artystycznymi. Potem o wystawie opowiedział prof. Jacek Gramatyka, przybliżył także program studiów konserwacji dzieł sztuki. Kolejną przemawiającą osobą była pani Monika Rausz, przedstawicielka Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria, która opowiedziała o sadze rodziny Gramatyków, związanej z Kalwarią Zebrzydowską. Stowarzyszenie zajmuje się wydawaniem serii publikacji „Rodem z Kalwarii”, dotyczącej słynnych kalwarian.

Podczas wernisażu obecni byli także studencki, troje autorów prac, którzy też, razem z prof. Gramatyką, zaaranżowali wystawę.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy osoby zainteresowane studiami artystycznymi – jest to świetna okazja do zapoznania się z zakresem prac artystycznych podczas studiów.

Wystawę można odwiedzać w godzinach pracy CKSiT do 29 maja (włącznie). 

Wydarzenie otrzymało wsparci finansowe Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Urzędu Marszałkowskiego. 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645