Popołudnie na Dzikim Zachodzie

Wydarzenie odbywało się w godzinach 14:00-18:00 na terenie kompleksu sportowego „Kalwarianka”. Na rodziny czekało kilkanaście punktów z atrakcjami, m.in. ścianka wspinaczkowa, gigapiłkarzyki, zamek do skakania, warsztaty indiańskich pióropuszy i łapaczy snów, festiwal baniek mydlanych, rozpoznawanie tropów zwierząt, tańce indiańskie, poszukiwanie złota, kowbojski tor przeszkód. Każda rodzina wchodząca na teren wydarzenia otrzymywała kartę do gry. Biorąc udział w poszczególnych atrakcjach zbierano pieczątki, wypełniona karta trafiała do losowania, które odbyło się na koniec Dnia Rodziny. Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną w postaci vouchera na pobyt w Western Campie w Zatorze, pozostałe dwie nagrody były zastawami sprzętu sportowego.
Na stadionie stanęło indiańskie tipi z ogniskiem i monidła, przy których chętnie się fotografowano. Na kortach tenisowych można było odpocząć smakując lodów i innych słodkości. Animatorzy na punktach i pracownicy CKSiT wcielili się w postacie z Dzikiego Zachodu – nie zabrakło indiańskich i kowbojskich strojów.

W przeddzień pikniku (19 czerwca) na sali widowiskowej CKSiT odbyły się warsztaty animacji dla dzieci i rodziców ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a po nich pokaz legendarnego filmu animowanego „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”. Późnym wieczorem odbył się pierwszy w tym sezonie seans Letniego Kina Plenerowego – „Siedmiu wspaniałych”, tradycyjnie na placu przylegającym do sali widowiskowej na kinomaniaków czekały leżaki.
Dziękujemy mieszkańcom za liczny udział w Dniu Rodziny. Podziękowania składamy także Urzędowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska za wsparcie finansowe wydarzenia, firmie Mega Fun za przekazanie płynu i sprzętu do festiwalu gigabaniek mydlanych, OSP Kalwaria oraz Komisariatowi Policji w Kalwarii Zeb. i Komendzie Powiatowej  Policji w Wadowicach – za uatrakcyjnienie programu obecnością, profesjonalnym sprzętem i wozami bojowymi.
Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.