Popołudnie na Dzikim Zachodzie

Dzieci podczas realizacji zadań na punkcie - rozpoznawanie tropów zwierząt
W niedzielę (20 czerwca 2021 r.) w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Dzień Rodziny „Na Dzikim Zachodzie”, który mimo upalnej aury, zgromadził sporą grupę mieszkańców, którzy w ciągu kilku godzin odwiedzali punkty z przygotowanymi atrakcjami.

Wydarzenie odbywało się w godzinach 14:00-18:00 na terenie kompleksu sportowego „Kalwarianka”. Na rodziny czekało kilkanaście punktów z atrakcjami, m.in. ścianka wspinaczkowa, gigapiłkarzyki, zamek do skakania, warsztaty indiańskich pióropuszy i łapaczy snów, festiwal baniek mydlanych, rozpoznawanie tropów zwierząt, tańce indiańskie, poszukiwanie złota, kowbojski tor przeszkód. Każda rodzina wchodząca na teren wydarzenia otrzymywała kartę do gry. Biorąc udział w poszczególnych atrakcjach zbierano pieczątki, wypełniona karta trafiała do losowania, które odbyło się na koniec Dnia Rodziny. Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną w postaci vouchera na pobyt w Western Campie w Zatorze, pozostałe dwie nagrody były zastawami sprzętu sportowego.
Na stadionie stanęło indiańskie tipi z ogniskiem i monidła, przy których chętnie się fotografowano. Na kortach tenisowych można było odpocząć smakując lodów i innych słodkości. Animatorzy na punktach i pracownicy CKSiT wcielili się w postacie z Dzikiego Zachodu – nie zabrakło indiańskich i kowbojskich strojów.

W przeddzień pikniku (19 czerwca) na sali widowiskowej CKSiT odbyły się warsztaty animacji dla dzieci i rodziców ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a po nich pokaz legendarnego filmu animowanego „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”. Późnym wieczorem odbył się pierwszy w tym sezonie seans Letniego Kina Plenerowego – „Siedmiu wspaniałych”, tradycyjnie na placu przylegającym do sali widowiskowej na kinomaniaków czekały leżaki.
Dziękujemy mieszkańcom za liczny udział w Dniu Rodziny. Podziękowania składamy także Urzędowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska za wsparcie finansowe wydarzenia, firmie Mega Fun za przekazanie płynu i sprzętu do festiwalu gigabaniek mydlanych, OSP Kalwaria oraz Komisariatowi Policji w Kalwarii Zeb. i Komendzie Powiatowej  Policji w Wadowicach – za uatrakcyjnienie programu obecnością, profesjonalnym sprzętem i wozami bojowymi.
Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content