Powołanie na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

Burmistrz, przekazując akt powołania, złożył Dyrektorowi gratulację oraz życzenia kolejnych lat sukcesów, rozwoju instytucji i wszelkiej pomyślności, wspominając jednocześnie o wielkiej odpowiedzialności i wyzwaniach, przed jakim stoi CKSiT. Dyrektor CKSiT został powołany na 7 letnią kadencję.

Przez ostatnie siedem lat Andrzej Burdek kierował CKSiT, tworząc miejsce z bogatą ofertą programową, zarówno w kontekście działań kulturalno-animacyjnych, teatralnych czy rekreacyjno-sportową. W kierowanym przez pana Burdka Centrum Kultury powstawały oryginalne produkcje teatralne, rokrocznie organizowanych było dziesiątki innych wydarzeń kulturalnych, a dyrektor zarządzał pracą dużego zespołu pracowniczego.

Wcześniej Andrzej Burdek pracował także w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a swoją pracę menadżerską zaczynał w 2003 roku w tutejszym Ośrodku Kultury. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki posiada świetne zaplecze infrastrukturalne i techniczne, które cały czas jest rozbudowywane, ponieważ niebawem zostaną otwarte wyremontowane korty tenisowe, wypożyczalnia rowerów oraz rozbudowany pawilon sportowo turystyczny „Kalwarianka” z 55 miejscami noclegowymi. W otoczeniu pawilonu jest ulokowana wizytówka sportowa miasta, czyli główne boisko MKS „Kalwarianka”, nowe boisko wielofunkcyjne, odnowiona bieżnia lekkoatletyczna, orlik, który w sezonie zimowym zmienia się w lodowisko, boisko do siatkówki plażowej, skatepark. Wkrótce w sąsiedztwie obiektów sportowych otwarta zostanie nowa atrakcja, jaką będzie ścieżka rekreacyjna, łącząca Orlika z Ośrodkiem Zdrowia.

W związku z tym w najbliższej przyszłości instytucję czekają duże wyzwania kadrowe, administracyjne, programowe i finansowe. CKSiT stawia sobie za priorytet trafienie z ofertą do zróżnicowanych i licznych grup odbiorców. Na realizację programu i wyznaczonych kamieni milowych nowy Dyrektor będzie miał siedem lat.

Mamy nadzieję, że misja kalwaryjskiego Centrum Kultury oraz ambitne cele wytyczone na kolejne lata zostaną zrealizowane, a praca przyniesie satysfakcję, nie tylko Dyrektorowi i pracownikom CSKiT, ale przede wszystkim społeczności, nie tylko tej lokalnej.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.