Pragnienie wolności – wystawa Natalii Bordak

1 marca 2023 r. w Starym Kinie została otwarta wystawa „Serce na wygnaniu/ Cэрца ў выгнаньні”, prezentująca prace białoruskiej artystki Natalii Bordak.

Wystawa składa się z kilkunastu obrazów i kompozycji kwiatowych – prace nawiązują do białoruskich symboli narodowych.

Niestety z powodu choroby nie odbył się występ białoruskiej pieśniarki, ale pani Natalia recytowała swoje wiersze. Wystawę zaszczyciła też grupa Białorusinów.

Przy okazji wystawy można nabyć kartki z kompozycjami kwiatowymi zaprojektowane przez artystkę. Karty są cegiełkami, z których dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci z Ukrainy.

Wystawę można odwiedzać w godzinach pracy CKSiT do 9 marca. Zapraszamy!

 

Natalia Bordak – artysta pochodząca z Białorusi; maluje abstrakcyjne obrazy akrylеm na płótnie, a także pracuje z kompozycjami z suszonych kwiatów i roślin. W Białorusi brała udział w targach rzemieślniczych, wystawach lokalnych, brała udział w artystycznych aukcjach charytatywnych na rzecz rannych żołnierzy na Ukrainie w 2015 roku. Podczas wydarzeń protestacyjnych w 2020 roku była poddawana represjom. Zmuszona wyjechać na emigracji z synami. Uważa działania artystyczne za dobrą rehabilitację psychologiczną i arteterapię dla osób, które przeżyły trudne chwile w swoim życiu. Poszukuje nowych form malarskich i planuje wystawy swoich obrazów w innych miastach Polski.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.