Premiera spektaklu „MENTORka”

spektakl mentor plakat
Pod koniec marca odbędzie się premiera spektaklu "MENTORka" w wykonaniu naszego teatru.

W imieniu Teatru Bustrophedon, działającego w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, zapraszamy na spektakl pt. „MentorKA”, według tekstu Jana Aleksandra Fredro. Premiera odbędzie się 26 marca br. o godz. 18:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3). Kolejny spektakl będzie wystawiany 27 marca br. o 18:00. Zapraszamy serdecznie!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Starym Kinie.

Jan Aleksander Fredro

MentorKa

reżyseria: Mirosław Płonka

Występują: Marlena Bieniarz, Zofia Janiczak, Julia i Katarzyna Kania, Amelia Kucharska, Wiktoria Maryon, Liliana Zagórda, Łukasz Manżuk, Michał Suwada

Teatr działający na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej – Bustrophedon – otwiera swój kolejny rok działalności wyjątkową adaptacją komedii Jana Aleksandra Fredry. Tytuł sztuki, ze względu na obsadę i świeże spojrzenie został lekko zmodyfikowany na wdzięczną nazwę: „MentorKa”.

Wyobrażenie dwóch skrajnie różnych kobiecych charakterów, uwikłanych w farsę miłosną, zwieńczone potężną dawką humoru to gwarancja udanej rozrywki! Bustrophedon z jednej strony przedstawi Państwu Władysławę – fankę wszelakich zabaw, wydatków i flirtów salonowych (poza salonowych również), z drugiej zaś Wiesławę – urodzoną sensatkę, spokojną duszę zakochaną w książkach… Władysławie grozi ubóstwo, Wiesławie nieszczęśliwa miłość, udaje im się jednak znaleźć wspólne rozwiązanie swoich problemów. Kobiety postanawiają porzucić dotychczasowe zachowanie i przyjąć wzajemnie swoje charaktery. A więc… Wiesława staje się Władysławą, a Władysława przyjmuje postać Wiesławy. Rzecz dzieje się zgodnie z genialnym planem wymyślonym w jednej chwili i opartym na pięciu słowach: „Pani Rozamunda jedzie na Wołyń”. Kim jest Pani Rozamunda? Czy rzekomo „genialny” plan zakończy się sukcesem? I czy miłośniczka zabaw jest w stanie zamienić się w spokojną filomatkę i odwrotnie? Odpowiedzi na te pytania, poznacie wyłącznie podczas spektaklu!

Zachęcamy więc Państwa bardzo serdecznie do wspólnej zabawy! Takiej sztuki nie można ominąć! Pozwólcie, by młody Fredro w świeżej odsłonie Teatru Bustrophedon porwał Wasze serca.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content