Premiera spektaklu „MENTORka”

W imieniu Teatru Bustrophedon, działającego w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, zapraszamy na spektakl pt. „MentorKA”, według tekstu Jana Aleksandra Fredro. Premiera odbędzie się 26 marca br. o godz. 18:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3). Kolejny spektakl będzie wystawiany 27 marca br. o 18:00. Zapraszamy serdecznie!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Starym Kinie.

Jan Aleksander Fredro

MentorKa

reżyseria: Mirosław Płonka

Występują: Marlena Bieniarz, Zofia Janiczak, Julia i Katarzyna Kania, Amelia Kucharska, Wiktoria Maryon, Liliana Zagórda, Łukasz Manżuk, Michał Suwada

Teatr działający na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej – Bustrophedon – otwiera swój kolejny rok działalności wyjątkową adaptacją komedii Jana Aleksandra Fredry. Tytuł sztuki, ze względu na obsadę i świeże spojrzenie został lekko zmodyfikowany na wdzięczną nazwę: „MentorKa”.

Wyobrażenie dwóch skrajnie różnych kobiecych charakterów, uwikłanych w farsę miłosną, zwieńczone potężną dawką humoru to gwarancja udanej rozrywki! Bustrophedon z jednej strony przedstawi Państwu Władysławę – fankę wszelakich zabaw, wydatków i flirtów salonowych (poza salonowych również), z drugiej zaś Wiesławę – urodzoną sensatkę, spokojną duszę zakochaną w książkach… Władysławie grozi ubóstwo, Wiesławie nieszczęśliwa miłość, udaje im się jednak znaleźć wspólne rozwiązanie swoich problemów. Kobiety postanawiają porzucić dotychczasowe zachowanie i przyjąć wzajemnie swoje charaktery. A więc… Wiesława staje się Władysławą, a Władysława przyjmuje postać Wiesławy. Rzecz dzieje się zgodnie z genialnym planem wymyślonym w jednej chwili i opartym na pięciu słowach: „Pani Rozamunda jedzie na Wołyń”. Kim jest Pani Rozamunda? Czy rzekomo „genialny” plan zakończy się sukcesem? I czy miłośniczka zabaw jest w stanie zamienić się w spokojną filomatkę i odwrotnie? Odpowiedzi na te pytania, poznacie wyłącznie podczas spektaklu!

Zachęcamy więc Państwa bardzo serdecznie do wspólnej zabawy! Takiej sztuki nie można ominąć! Pozwólcie, by młody Fredro w świeżej odsłonie Teatru Bustrophedon porwał Wasze serca.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.