Program 32. Finału WOŚP w kalwaryjskim sztabie

Sztab Kalwaria Zebrzydowska przygotowuje się do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji mamy bogaty program wydarzeń, które połączą społeczność lokalną w imię dobrej sprawy. W naszym sztabie działa 80 wolontariuszy, którzy będą kwestować i kilkunastu wolontariuszy, którzy przygotowują program rozrywkowy.

Rozpoczęcie już w piątek, 26 stycznia, obiecuje wiele wrażeń. Klimatyczne warsztaty rękodzielnicze Twórcze Spotkanie przy Herbacie w Starym Kinie to doskonała okazja, aby rozwijać swoje zdolności artystyczne. Wpisowe w kwocie 30 zł w całości przekazywane będzie na cele WOŚP. Spotkanie prowadzi Monika Nogieć wraz z grupą Twórczy Ferment, pod kierunkiem której uczestnicy przygotują artystyczne magnesy.

Sobota (27.01.) obfitować będzie w atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. WOŚPowy Turniej Szachowy, Warsztaty plastyczne dla dzieci, czy Marsz z kijkami to tylko niektóre z propozycji, które sprawią, że ten dzień będzie pełen radości i wspólnej zabawy.

O 10:00 w Starym Kinie startuje otwarty Turniej Szachowy (zapisy trwają) pod czujnym okiem sędziego Konrada Cieśli. Opłata za uczestnictwo to datek do puszki WOŚP. O tej samej godzinie ruszają dwugodzinne warsztaty plastyczne, które poprowadzi Anita Pajor. Wpisowe to 20 zł, które oczywiście wyląduje w puszce WOŚP. Na warsztatach powstaną grzechotki i przeszkadzajki, związane z hasłem przewodnim tegorocznego finału.

Natomiast o 14:00 amatorzy aktywnego wypoczynku ruszą w marsz nordic walking z Galicjanki w Łękawicy do Przystani Oblasek, gdzie rozgrzeją się przy ognisku, by spowrotem wrócić do Łękawicy.

Wieczorem tego samego dnia, w kalwaryjskiej Pizzerii Bella Fino przy ulicy Sądowej, odbędzie się niezapomniane karaoke, gdzie wszelkie wpisowe również idzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niedziela, 28 stycznia, to kulminacyjny moment, gdy spotykamy się na ulicach gminy Kalwarii i Stryszowa, a także na kalwaryjskim Rynku. Tam odbędzie się otwarcie Finału, licytacje, policjanci zaprezentują radiowóz, a także pojawi się atrakcja przygotowana przez pracowników sklepu Mrówka. Rozpoczynamy o 13:15!

W tym dniu, w ramach 32. finału, będzie także dzień otwarty w Stajni Czerwone Maki w Bugaju. To okazja dla dzieci i dorosłych, aby cieszyć się atrakcjami na świeżym powietrzu. A Stajnia przygotowała bogaty program!

Sala widowiskowa CKSiT na ul. Niemczynowskiego 3 stanie się centrum wydarzeń wieczornych, od godziny 17:00, gdzie odbędą się licytacje, występy lokalnych artystów, m.in. Zespołu Sami Swoi z Przytkowic, a także ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i filmowego. Przy pysznej kawie i ciastkach będzie można zagrać w planszówki. A o 20:00 tradycyjnie Światełko do Nieba, na Kalwariance.

Fundacja WOŚP zdecydowała się skupić na wsparciu dziedziny medycyny, która jest szczególnie istotna po pandemii – układu oddechowego. Środki zebrane podczas 32. Finału zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Planuje się zakup sprzętu do diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, rehabilitacji oraz torakochirurgii.

Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”, co podkreśla pozytywną energię i solidarność społeczności. Warto włączyć się w te wyjątkowe wydarzenia, bo grając razem, możemy zdziałać wielkie rzeczy. Niech 32. Finał WOŚP w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie dniem radości, wspólnego działania i niesienia pomocy potrzebującym.

Informacje o przedmiotach na licytacje: https://www.facebook.com/wospkalwariazeb 

UWAGA! PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE (ZALEŻY OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH).

 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.