Przemek Kossakowski w Kalwarii

Fascynujące spotkanie już za nami! W poniedziałek, 7 sierpnia 2023 r., w Kalwarii gościliśmy znanego podróżnika i dziennikarza – Przemka Kossakowskiego. 

Przemek Kossakowski zaprosił publiczność na ekscytującą podróż do niezwykłych miejsc i kultur świata. Co więcej, to słuchacze zdecydowali o temacie opowieści, a padło na frapujący każdego człowieka temat śmierci, odmiennie obecny w różnych kulturach. Jego opowieść była nie tylko wciągająca i pełna zwrotów akcji, ale także wizualnie imponująca, dzięki zdjęciom wykonanym na planach telewizyjnych.

Nasz gość często wchodził w interakcję z publicznością, spontanicznie zmieniając bieg swojej opowieści, odpowiadając na pytania i komentarze słuchaczy.

Przemek Kossakowski to nie tylko podróżnik, ale także ceniony dziennikarz. Jego pasja do odkrywania nieznanego i dzielenia się tym z widzami zaowocowała wieloma programami telewizyjnymi, takimi jak „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Kossakowski. Być jak…”, „Kossakowski. Inicjacja” i wiele innych. W 2020 roku poprowadził również niezwykły program „Down the Road. Zespół w trasie”, gdzie relacjonował podróże po świecie wraz z grupą osób z zespołem Downa. Za to wyjątkowe przedsięwzięcie zdobył zasłużone nagrody, w tym Lodołamacze 2020 i Telekamerę 2021.

Sala widowiskowa była pełna entuzjastów podróży i przygód, którzy z zapartym tchem wsłuchiwali się w opowieść podróżnika. To niesamowite, jak podróże mogą otworzyć nasze umysły na różnorodność kultur i tradycji! 

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Sztuki w Akcji oraz kalwaryjskiego Centrum Kultury.

W spotkaniu udział wzięli także podopieczni Domu Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach, którzy zaprosili Przemka Kossakowskiego na swój wernisaż, 29 września 2023 r., podsumowujący projekt fotograficzny „Tyle Światów” realizowany przez 3 gminne ośrodki dla osób niepełnosprawnych i Centrum Kultury wraz z fotografem Arturem Brockim.

Dziękujemy Przemkowi Kossakowskiemu za inspirujące spotkanie i życzymy mu dalszych sukcesów w jego fascynującej podróży przez świat! 

Zdj. Artur Brocki

Przemek Kossakowski w Kalwarii Zebrzydowskiej - zdj. Artur Brocki
Przemek Kossakowski w Kalwarii Zebrzydowskiej - zdj. Artur Brocki
Przemek Kossakowski w Kalwarii Zebrzydowskiej - zdj. Artur Brocki
Przemek Kossakowski z uczestnikami projektu "Tyle Światów" - zdj. Artur Brocki

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.