Rekord sztabu! 106 tysięcy złotych!

29 stycznia 2023 r. ponad 80 wolontariuszy wyszło na ulice Gminy Kalwaria i Gminy Stryszów w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Kwota 106 tysięcy złotych obiliśmy rekord naszego Sztabu!
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla małych i dużych, celem jest walka z sepsą. W 2020 roku opublikowano wyniki badania, które obejmowało 195 krajów i 100 mln pacjentów, na świecie występuje rocznie 50 milionów przypadków sepsy i 11 milionów zgonów w jej wyniku.
Tegoroczny Finał przygotowywała ekipa wolontariuszy skupionych wokół Centrum Kultury. Zaczęliśmy 27 stycznia br. od warsztatów kreatywnych dla dorosłych w Starym Kinie, przygotowanych przez członków grupy „Twórczy Ferment”: Anita Pajor – brelok w kolorach morskich robiony metoda dotting painting, Anna Karelus – bransoletka robiona metodą makramy z kamieniami naturalnymi, Patrycja Kania – warsztaty ilustratorskie, Anja Weiss – serwetki papierowe składane w kwiat lilii, Małgorzata Stanek – kwiat broszka z materiału, Hania Rzepa – woreczek na pantofle w kształcie rybki.
Zorganizowaliśmy także konkurs plastyczny „Płyniemy pod prąd” dla dzieci i młodzieży, koordynowany przez Monikę Nogieć. Najlepsze prace zostały nagrodzone w czasie finału na scenie sali widowiskowej.
W sobotę, w przeddzień Finały, 28 stycznia, ruszyliśmy na trasę z kijami nordic walking. Punktem startowym był parking przy sanktuarium, gdzie odbyła się profesjonalna rozgrzewka. Celem marszu była Lanckorona. Wydarzenie koordynowały Barbara Drążek i Katarzyna Głowacz.
29 stycznia rozpoczęliśmy finał wcześnie rano, gdy na ulice gmin Kalwarii i Stryszowa wyruszyli wolontariusze z puszkami kwestorskimi, a było ich ponad 80. W samo południe na kalwaryjskim rynku odbyły się pierwsze licytacje prowadzone przez Anię Manżuk i Rafała Łęczyńskiego, ucharakteryzowanych na syrenę i Zeusa, zgodnie z tematem przewodnim naszego finału, czyli podwodnym światem. Na rynku nie zabrakło także ekipy Mrówki z balonami, na czele z Dominiakiem Machem.
Potem program przeniósł się do sali widowiskowej, gdzie trwały licytacje, turbolicytacje, warsztaty dla dzieci – breloki-serca. O 18:00 odbył się koncert zespołu Chris, który rokowymi brzmieniami zabawiał publiczność. Finał odwiedził także Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty, który wraz z Szefem Sztabu Andrzejem Burdkiem i panią Teresą Wypiór pokroili finałowy tort, przekazany przez Cukiernię Kwiatek. Cukiernia zapewniła także wiele słodkości do słodkiego kącika. Pod młotek trafiło wiele niepowtarzalnych przedmiotów i usług, a dochód z aukcji zasilił naszą zbiórkę.
W sąsiedniej sali gimnastycznej odbyły się zajęcia ruchowe – maraton „W zdrowym ciele zdrowy duch” – prowadzący Katarzyna Głowacz i Miłosz Kościelny.
Nową atrakcją była Sielska Budka – wyjątkowa drewniana fotobudka obsługiwana przez Szymona Śmietanę i Karolinę Glanowską. Dzięki niej każdy mógł zrobić sobie niepowtarzalną pamiątkę z Finału!
Przy wejściu do Sali widowiskowej rozstawione było stoisko gastronomiczne Yes Ser – sery podhalańskie, które zagrzewało odwiedzjących serkami z grilla i innymi pysznościami, serwowanymi przez Justynę i Tomasza Godzików.
Wydarzenie zamknął pokaz tańca ognia, będący odpowiednikiem Światełka do Nieba. Pokaz odbył się na parkingu przy Hali Sportowej ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W tym roku dołączyła do nas Stajnia Czerwone Maki z Bugaja, która zorganizowała u siebie dzień otwarty z atrakcjami, co wzbogaciło naszą ofertę – dziękujemy za współpracę!
Finał zakończyliśmy z wynikiem 106 018,49 złotych, co stanowi rekord Sztabu WOŚP Kalwaria Zebrzydowska! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego rekordu!
Dziękujemy wolontariuszom kwestującym, za podjęcie wyzwania, mimo zimowych warunków. Ogromne wyrazy uznania należą się wolontariuszom sztabowym, którzy przygotowali program towarzyszący, a byli to: Anita Pajor, Rafał Łęczyński, Anna Manżuk, Anna Karelus, Patrycja Kania, Basia Drążek, Agnieszka Bieniewicz, Judyta Bieniewicz, Łukaszowi Manżukowi.
Podziękowania należą się także pracownikom CKSiT, którzy co roku przychodzą wolontariacko do pracy w dniu Finału: Ani, Paulinie, Jadzi, Tomkowi, Grażynie, Bartkowi, Markowi, Magdzie. Szefowi Sztabu, Andrzejowi Burdkowi, za stwarzanie warunków do działania. Za fotorelację dziękujemy Arturowi Brockiemu.
Za wsparcie Sztabu dziękujemy wielu osobom, instytucjom i firmom – na wielu z nich możemy liczyć od lat – dziękujemy za wspólne granie!

Podziękowania:

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej
Energylandia
Western Camp Resort
Sebastian Łazarczyk – Cukiernia Kwiatek
Agnieszka Lach – PSB Mrówka
Max Elektro Kalwaria Zebrzydowska
GOK w Stryszowie z/s w Stroniu
Sielska Budka
Zespół Chris
Pracownia Fryzjerska G
Cukiernia Pysia
Salon Kosmetyczny Sekret Piękna
Sebastian Mlak
Powiat Wadowicki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kalwarii Zeb.
Grzegorz L. Piotrowski
Galeria Ulepianka
Warsztaty Terapii Zajęciowej zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach
Dom Pomocy Społecznej zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach
Ania – sklep odzieżowy
Kasia i Artur Rychlik – Pracownia Vector
Salon Kosmetyczny Kate Malu
Stylizacja paznokci – Justyna Pawłowska
Yes Ser – Tomasz i Justyna Godzik
Krzysztof Nowak Fengi
Elżbieta Mikstein
Resto Fresh Zakrzów
i wielu innych!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645