Rodem z Kalwarii – publikacja o Rajmundzie i Janie Jaroszach

W 1875 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej urodził się przyszły właściciel i zarazem twórca renomy jednego z najpopularniejszych w II rzeczpospolitej uzdrowisk, Truskawca. Wieloletni burmistrz sąsiedniego Drohobycza, poseł do sejmu II Rzeczpospolitej Rajmund Jarosz. Dokonania jego niezbyt długiego, bo zaledwie 62-letniego, a tak owocnego życia zasługują na naszą pamięć – wiązek z Kalwarią to przecież rzecz istotna – tu właśnie je rozpoczął. Także młodszy brat Rajmunda, Jan, przyszedł na świat w Kalwarii, a po nieco skromniejszym początkach pracy w szkolnictwie wytrwałość i zdolności pozwoliły mu na znaczące osiągnięcia pedagogiczne i naukowe.

Publikacja zawiera wiele materiałów archiwalnych – fotografii,  dokumentów i map. Warto sięgnąć po wydawnictwo, żeby pogłębiać wiedzę o naszej Małej Ojczyźnie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie do Starego Kina.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.