Ruszają zapisy na sierpniową wycieczkę – Południowa Słowacja!

Ruszają zapisy na sierpniową wycieczkę – Południowa Słowacja!

Nie zwlekaj dłużej i dołącz do nas już teraz, aby mieć pewność, że nie przegapisz tej wyjątkowej okazji!

WAŻNE! ZAPISY Z WPŁATĄ ZALICZKI W WYSOKOŚCI 200 ZŁ DO KOŃCA MARCA (opłacenie zaliczek), CAŁOŚĆ PŁATNA DO KOŃCA CZERWCA 2024 R.

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI:
TERMIN: 3-4 sierpnia 2024 r. /sobota, niedziela/
KOSZT: 660 zł
Koszt obejmuje: transport autokarem z opłatami drogowymi i parkingowymi, 1 nocleg w hotelu *** na Słowacji w pokojach dwuosobowych, 1 śniadanie i 1 dwudniowa obiadokolacja, opieka pilota, zwiedzanie z zestawami słuchawkowymi Tour Guide, ubezpieczenie KL + NW.

CENA NIE OBEJMUJE KOSZTÓW BILETÓW: Zamek Miejski w Kremnicy (4 euro), Stary Zamek w Bańskiej Bystrzycy (8 euro), Jaskinia Bardla (4 500 HUF), degustacja win (18 euro).
WYJAZD: godz. 5.30 z parkingu przy MKS Kalwarianka
POWRÓT: ok. 24.00 do Kalwarii Zebrzydowskiej

W trakcie dwudniowej wycieczki będziemy mieli okazję odkryć niezwykłe atrakcje i malownicze miejsca południowo-wschodniej Słowacji.

DZIEŃ 1: KREMNICA i BAŃSKA SZCZAWNICA
BAŃSKA SZCZAWNICA to jedno z najbogatszych w zabytki słowackich miast, w 1993 roku wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. W przeszłości było jednym z największych i najważniejszych ośrodków górniczych w Europie. Wydobywano tu na szeroką skalę metale szlachetne, głównie złoto i srebro. Na ówczesne czasy miejscowe kopalnie należały do najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych w Europie. Spacerując po uliczkach miasta zobaczymy m.in. Plac św. Trójcy ze wspaniałą kolumną morową, Stary i Nowy Zamek, piękne, renesansowe kamienice, gotyckie kościoły i inne historyczne obiekty, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

KREMNICA to kolejne urokliwe miasto o długiej tradycji górniczej, położone nieopodal geograficznego środka Europy, którym jest kościół w Kremnickich Baniach. Główną atrakcją miasta jest średniowieczny Rynek otoczony kolorowymi kamienicami oraz znajdujący się tu Ratusz, jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Kremnicy. W trakcie spaceru przejdziemy właśnie przez Plac Stefanika (Rynek) do zabudowań Zamku Miejskiego i gotyckiego Kościoła św. Katarzyny. W czasie wolnym natomiast warto odwiedzić Muzeum Monet i Medali. Mennica Kremnicka to jedna z najstarszych i najbardziej znaczących mennic w Europie, która nadal działa i produkuje numizmaty. Zwiedzając to miejsce można poznać proces wybijania monet oraz zobaczyć unikatowe kolekcje numizmatów.

 

DZIEŃ 2: JASKINIA BARADLA, KOSZYCE I SŁOWACKA CZĘŚĆ REGIONU TOKAJ
JASKINIA BARADLA to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych przyrodniczych obiektów na Węgrzech. Ta swoista perełka położona jest na terenie węgierskiego Parku Narodowego Aggteleki Nemzeti Park, w 1995 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jaskinia zachwyca nie tylko swoją wielkością (łączna długość korytarzy to ponad 25 km), ale także niezwykle bogatą szatą naciekową. Trasa wiedzie wzdłuż koryta podziemnej rzeki Styks, wszystkie nacieki są podświetlone i ładnie wyeksponowane. Dodatkowo w tzw. Ogromnej Komnacie przygotowano dla zwiedzających spektakl światło – dźwięk.
KOSZYCE to drugie pod względem wielkości miasto Słowacji, serce regionu Karpat Wschodnich, łączące w sobie cechy charakterystyczne dla wielu narodów i narodowości. Przez stulecia miasto było najważniejszym ośrodkiem całego regionu, centrum handlu, rzemiosła, kultury i edukacji. Prawie wszystkie zabytki Koszyc są skoncentrowane w historycznym centrum miasta, którego centralnym punktem jest Plac Główny, przez wielu słusznie uznawany za jeden z najpiękniejszych na Słowacji. Dominantą rynku jest gotycka Katedra św. Elżbiety (największy, słowacki kościół), w trakcie spaceru zobaczymy wznoszącą się przed północną fasadą katedry Wieżę Urbana, kapliczkę św. Michała, Teatr Narodowy, grającą fontannę, a następnie przejdziemy w stronę synagogi oraz kościoła ewangelickiego.
Po zwiedzaniu miasta przejedziemy do winnicy w słowackiej części regionu TOKAJ na zwiedzanie i degustację win. Malownicze, zielone pagórki, a na nich ciągnące się po horyzont winorośle to obraz tego regionu. Choć Tokaj kojarzy się głównie z Węgrami to na terenie Słowacji leży 10 % winiarskiego regionu tokajskiego.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.