Serce na wygnaniu

Kalwaryjskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę prac białoruskiej artystki Natalii Bordak pod tytułem Serce na wygnaniu (biał. Cэрца ў выгнаньні).

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 1 marca 2023 r. (środa) o 17:00 w Starym Kinie. Wydarzenie uświetni występ białoruskiej pieśniarki Kseni Czarnel. Będzie także możliwość nabycia kartek przygotowanych przez artystkę, uzyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskim dzieciom. Wystawa będzie czynna do 9 marca 2023 r.

 

Natalia Bordak – artysta pochodząca z Białorusi; maluje abstrakcyjne obrazy akrylеm na płótnie, a także pracuje z kompozycjami z suszonych kwiatów i roślin. W Białorusi brała udział w targach rzemieślniczych, wystawach lokalnych, brała udział w artystycznych aukcjach charytatywnych na rzecz rannych żołnierzy na Ukrainie w 2015 roku. Podczas wydarzeń protestacyjnych w 2020 roku była poddawana represjom. Zmuszona wyjechać na emigracji z synami. Uważa działania artystyczne za dobrą rehabilitację psychologiczną i arteterapię dla osób, które przeżyły trudne chwile w swoim życiu. Poszukuje nowych form malarskich i planuje wystawy swoich obrazów w innych miastach Polski.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.