Serce na wygnaniu

Kalwaryjskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę prac białoruskiej artystki Natalii Bordak pod tytułem Serce na wygnaniu (biał. Cэрца ў выгнаньні).

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 1 marca 2023 r. (środa) o 17:00 w Starym Kinie. Wydarzenie uświetni występ białoruskiej pieśniarki Kseni Czarnel. Będzie także możliwość nabycia kartek przygotowanych przez artystkę, uzyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskim dzieciom. Wystawa będzie czynna do 9 marca 2023 r.

 

Natalia Bordak – artysta pochodząca z Białorusi; maluje abstrakcyjne obrazy akrylеm na płótnie, a także pracuje z kompozycjami z suszonych kwiatów i roślin. W Białorusi brała udział w targach rzemieślniczych, wystawach lokalnych, brała udział w artystycznych aukcjach charytatywnych na rzecz rannych żołnierzy na Ukrainie w 2015 roku. Podczas wydarzeń protestacyjnych w 2020 roku była poddawana represjom. Zmuszona wyjechać na emigracji z synami. Uważa działania artystyczne za dobrą rehabilitację psychologiczną i arteterapię dla osób, które przeżyły trudne chwile w swoim życiu. Poszukuje nowych form malarskich i planuje wystawy swoich obrazów w innych miastach Polski.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645