,,Skrzydlaty odlot”- spektakl teatralny dla najmłodszych

,,Skrzydlaty odlot”- spektakl teatralny dla najmłodszych

Dzieci i rodziców zapraszamy na wyjątkowy spektakl Teatru Kultureska, który odbędzie się 21 maja 2023 r. (niedziela) o godz. 17.00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3).

Koszt biletu: 20 zł
w dni spektaklu: 25 zł

„Skrzydlaty Odlot” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione są treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamia dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Ma za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste.

Dzieci będą miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu – staną się uczestnikami rozgrywającej się akcji, a także będą zapraszane na scenę. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3- 11 lat).

Głowni bohaterowie – Gołąb Gienia, Papuga Pelagia, Sowa Sonia—postanowili spełniać swoje marzenia i zbudować teatr. Niestety ich plany pokrzyżuje pojawienie się smogu. Ptaki postanawiają odnaleźć przyczynę tego zjawiska i zwalczyć zanieczyszczenia.

Skąd się wziął gęsty dym z kominów? Dlaczego w powietrzu unosi się smog? Czy ktoś nie chce, aby ptaki stworzyły teatr?

Dzieci wraz z bohaterami spektaklu będą poszukiwać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Spektakl trwa 60 minut i zawiera aż 10 wyjątkowych piosenek, które są śpiewane na żywo przez aktorów z ekspresyjną choreografią. Wplecione w scenariusz treści ekologiczne przedstawione są przystępnie i ciekawie, gwarantując efektywną edukację ekologiczną. „Skrzydlaty Odlot” to musical, który z pewnością dostarczy najmłodszym widzom wiele radości i zabawy.

Spektakl „Skrzydlaty Odlot” jest wyjątkowy ze względu na wiele elementów, które zachwycą młodych widzów. Na scenie pojawią się roztańczeni i rozśpiewani aktorzy w wyjątkowych kolorowych kostiumach, a na scenie tańczyć będą ruchome kolorowe światła i efekty specjalne. To autorska historia, pełna dobrego humoru i komicznie zbudowanych postaci, która wciągnie najmłodszych widzów w dobrą zabawę. Spektakl odwołuje się do motywu teatru w teatrze, co sprawi, że jego teatralność zachwyci widzów w wieku 3-103 lat. Spektakl pełen jest wyjątkowych piosenek, wszystkie śpiewane na żywo przez aktorów i posiadające ekspresyjną choreografię. Wplecione w scenariusz treści ekologiczne przedstawione są przystępny i ciekawy sposób, co gwarantuje efektywną edukację ekologiczną dla młodych widzów.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.