Spektakl zostanie zaprezentowany widzom w dn. 24 września 2023 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT, ul. Niemczynowksiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy!

 „Dyliżans”

Aleksander hr. Fredro, reż. Mirosław Płonka

Występują: Włodzimierz Dudoń, Filip Gnojek, Adrian Studnicki, Klaudia Płonka, Dorota Płonka, Paweł Leśniak, Stanisław Bąbol, Katarzyna Kania, Tadeusz Szkut, Jan Klaczak, Mateusz Zawiła i Natalia Pindel

Kolejny pokaz komedii Aleksandra hr. Fredry pt. „Dyliżans” w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy (premiera 23 VII 2023 r. w trakcie wydarzenia „Stryszów zawsze ładny 4. Narodziny, zaślubiny, śmierć). Została zaprezentowana po raz pierwszy na tle XVIII-wiecznej plebanii w Stryszowie.

Do Torunia wybiera się 6 osób. Jest ich za dużo, biorąc pod uwagę liczbę walizek i ich wielkie potrzeby. Żadna nie zamierza ustąpić, a nikt nie ujawnia swojej prawdziwej twarzy i aspiracji. To skutkuje kolejnymi napięciami i zabawnymi sytuacjami. Barwne postacie Fredry mogłyby z powodzeniem być przeniesione z pierwszej połowy XIX wieku do współczesności i to chyba w tej komedii jest najśmieszniejsze.

Czas trwania: 80 minut

Teatr został założony w 2007 roku, jednak kontynuuje tradycje teatralne stryszowskiego Kółka Teatralnego Młodzieży Włościańskiej, działającego od co najmniej 1907 roku. Teatr Młodych jest rodzajem Rodziny, która przygotowując przedstawienie staje przed konkretnym problemem i stara się go rozwiązać, dając odpowiedź w formie spektaklu teatralnego. „Rodzina” to nie tylko chwytliwa metafora; po pierwsze przedział wiekowy aktorów, rozpięty między 5-tym a 66-stym rokiem życia, od razu odwołuje do generacji, z których składa się każda rodzina, po drugie – w tej Rodzinie przełamywane są wszelkiego rodzaju granice i bariery, a po trzecie wszystko robimy wspólnie (zasada: „Gdy komuś potyka się na scenie noga, potyka się cały zespół”). Próby z aktorami prowadzone są przez Mirosława Płonkę w oparciu o dwa modele: „tradycyjny” i (bardziej awangardowy) LABORATORIUM UCZUĆ/ODCZUĆ. Celem jest przeniesienie PRAWDY na scenę i wciągnięcie widzów do „naszej Rodziny”.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645