Po dwuletniej przerwie wracamy do celebrowania obchodów święta miasta i gminy, tym razem pod zmienioną nazwą, podkreślającą gminny charakter wydarzenia.

Gwiazdami Święta Gminy będą śpiewak Bogusław Morka, który wystąpi z Galą Gwiazd, a także znana z radiowych przebojów SARSA. Mieszkańcy będą mieli okazję posłuchać dwóch finalistek „Szansy na Sukces”, mieszkanek naszej gminy, Agaty Serwin i Gabi Katzer, która wystąpi z zespołem. Ponadto wydarzenie będzie okazją do prezentacji twórczości lokalnych grup artystycznych.

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie poświęcenie i otwarcie wyremontowanego pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”, wypożyczalni rowerów, ścieżki rekreacyjnej, kortów tenisowych. Poświęcona zostanie także, niedawno oddana do użytku, bieżnia lekkoatletyczna.

Dla dzieci przygotowana została strefa dziecka z dmuchańcami i punktami animacyjnymi (m.in. festiwal giga baniek mydlanych, brokatowe tatuaże, gry wielkoformatowe), która będzie zlokalizowana przy Orliku. Strefa będzie działała w godz. 15:30-18:30.

Ponadto przygotowana została strefa gastronomiczna, na parkingu przed stadionem będzie działało wesołe miasteczka, a wzdłuż drogi prowadzącej na Orlika będą stoiska tematyczne, między innymi stoisko Empolu z ekologicznym quizem i stoisko z zabawkami. Po koncercie SARSY Święto Miasta symbolicznie zamknie pokaz pirotechniczny. A dla tych, którzy będą mieli energię przygotowano zabawę taneczną.

W gronie sponsorów wydarzenia są: Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej, PSB Mrówka w Kalwarii Zebrzydowskiej, firma Edeo. Patronatem medialnym wydarzenie objęła TVP Kraków, a także gazeta lokalna „Wiadomości Kalwaryjskie”, portal Kalwaria 24. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Miejski Klub Sportowy „Kalwarianka”.

Wszystkie atrakcje zlokalizowane będą na terenie obiektu sportowego „Kalwarianka” (ul. Mickiewicza 16) w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wydarzenie jest otwarte – wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM WYDARZENIA

15:30-18:30 – strefa dziecka – dmuchańce i animacje przy Orliku

16:00 – scena – prezentacja lokalnych artystów i zespołów

17:00 – Agata Serwin (Szansa na Sukces)

18:00-19:00 – uroczystość otwarcia i poświęcenia:

  • wypożyczalni rowerów,
  • kortów tenisowych,
  • pawilonu sportowo-turystycznego,
  • ścieżki rekreacyjnej,
  • bieżni lekkoatletycznej;

19:00 – Bogusław Morka & Gala Gwiazd

21:00 – Gabi Katzer z zespołem (Szansa na Sukces)

21:30 – SARSA

Ok. 22:30 – pokaz pirotechniczny

Dodatkowe atrakcje:

  • Wesołe miasteczko (pt-nd)
  • Stoiska gastronomiczne
  • Stoisko z zabawkami
  • Stoisko Empol – ekologiczne koło fortuny, gadżety firmowe
  • Loteria z nagrodami od Mrówki

 

SARSA

Znana z radiowych hitów piosenkarką, kompozytorka i autorka tekstów. Ma w swoim dorobku cztery solowe albumy studyjne: Zapomnij mi (2015), Pióropusze (2017), Zakryj (2019) i Runostany (2022). Pierwszy z nich promowała m.in. singlem „Naucz mnie”, który uplasował się na 1. miejscu na polskiej liście airplay, zdobył tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2015 oraz był pierwszym polskim singlem certyfikowanym diamentem.

Bogusław Morka & Gala z Gwiazdami

Obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu – uważany jest przez znawców tej sztuki za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Liczne nagrania radiowe i telewizyjne przyczyniły się do spopularyzowania jego kunsztu wokalnego, a niezapomniane kreacje sceniczne pozyskały wielu wielbicieli jego talentu. Tenor często koncertuje w kraju i za granicą. 

Gabi Katzer z zespołem

Młoda wokalistka, mieszkanka naszej gminy, która ma na koncie kilka autorskich singli. Była finalistką programu „Szansa na Sukces”. Laureatka wielu konkursów wokalnych.

Agata Serwin

Pochodzi z Przytkowic, kocha śpiewać i słuchać muzykę. Jest finalistką programu „Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2020” oraz laureatką wielu konkursów muzycznych.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.