Sztuka , która daje radość

14 kwietnia br. w Starym Kinie została otwarta niezwykła wystawa pod tytułem „Radość Tworzenia”.

„Radość tworzenia” to zbiór prac Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach powstałych na przestrzeni wielu lat i tworzonych różnymi technikami plastycznymi. Wspólnym ich mianownikiem jest niczym nieskrępowana, spontaniczna radość towarzysząca procesowi twórczemu. Terapeutyczna moc sztuki wyzwala pozytywne emocje, uspokaja, przynosi zadowolenie. Wielość motywów obecnych w tym cyklu pokazuje, jak piękny i bogaty jest świat osób z niepełnosprawnością.

W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, także podopieczni sąsiedzkich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wernisaż poprowadził kierownik Warsztatu w Zebrzydowicach – Grzegorz Piotrowski. Wśród gości byli m.in. Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, p.o. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zeb., Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii, a także kierownicy i pracownicy innych WTZ. Atmosfera była cudowna!

Do 10 maja można oglądać pracę kilkunastu twórców w sali Wojciecha Weissa w Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy!

 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.