Trzech śpiewaków z Bratysławy rozgrzało serca kalwaryjskiej publiczności!

W minioną sobotę, 9 marca, mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej mieli okazję uczcić Dzień Kobiet podczas wyjątkowego koncertu w wypełnionej po brzegi Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Na scenie pojawiła się grupa „La Gioia”, trzech utalentowanych śpiewaków z Bratysławy, którzy przenieśli nas w muzyczną podróż pop operowych brzmień.

Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Już pierwszego dnia po ogłoszeniu informacji o dostępnych biletach, wszystkie wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka.

La Gioia to zespół, który powstał w 2008 roku. Jest to unikalne połączenie śpiewu operowego w stylu bel canto i muzyki popularnej. Śpiewacy tworzą styl pop opery a ich repertuar obejmuje przede wszystkim niezwykłe aranżacje słowackich i czeskich przebojów. La Gioia w tłumaczeniu z włoskiego oznacza radość. I to właśnie to słowo najlepiej charakteryzuje ich muzykę. Zespół w składzie: Martin Vetrák, Peter   Ševčík, Matej Vaníkz zapewnił mieszkankom naszej gminy niezwykłe i unikalne muzyczne doświadczenia na scenie.

Podczas występu, zespół porwał serca słuchaczy do wspólnego śpiewu klimatycznej i wzruszającej pieśni pt. ,,Alleluja”. Na zakończenie koncertu, temperamentni trzej tenorzy z „La Gioia” przygotowali dla słuchaczy małą niespodziankę. Zaprosili na scenę Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej i wspólnie zaśpiewali znany wszystkim utwór „Góralu, czy Ci nie żal”.

 

Oczywiście organizatorzy nie mogli zapomnieć o najważniejszych osobach w tym dniu. Po koncercie, Burmistrz Gminy Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty wraz z Dyrektorem Centrum Kultury, Sportu i Turystyki złożyli życzenia damskiemu gronu publiczności oraz wręczyli kwiaty wszystkim Paniom obecnym na wydarzeniu.

Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w wydarzeniu. Koncert „La Gioia” był doskonałą okazją do celebrowania Dnia Kobiet w towarzystwie pięknej muzyki. Zapraszamy serdecznie na inne wydarzenia organizowane przez CKSiT. 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.