Twórczy Ferment: Wystawa rękodzieła w Starym Kinie

W miniony piątek, 9 lutego 2024 roku, miłośnicy sztuki i lokalnej kultury mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – otwarciu wystawy zbiorowej grupy artystycznej „Twórczy Ferment”. Wydarzenie to miało miejsce w Starym Kinie, które tym razem pełniło rolę galerii sztuki.

Na wystawie swoje prace prezentuje grupa utalentowanych artystów: Natalia Brodak, Elżbieta Jarzębak, Patrycja Kania, Anna Karelus, Robert Mosurski, Monika Nogieć, Anita Pajor, Hania Rzepa i Mariusz Woźniak. Każdy z twórców wnosi do ekspozycji własny niepowtarzalny wkład, tworząc razem fascynującą mozaikę różnorodnych form i technik artystycznych.

Wydarzenie przyciągnęło sporą grupę zainteresowanych rękodziełem i lokalną sztuką, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu kulturą w naszym regionie.

Grupa „Twórczy Ferment” zaczęła swoją działalność pod skrzydłami kalwaryjskiego Centrum Kultury pod koniec 2022 roku. Od tamtej pory nieustannie rozwija swoją działalność artystyczną, zdobywając uznanie w lokalnej społeczności. Już w lutym 2023 roku grupa zorganizowała swoją pierwszą wystawę zbiorową, a następnie odniosła sukces podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na kalwaryjskim rynku.

 

Jednak to tylko część osiągnięć „Twórczego Fermentu”. Grupa regularnie organizuje różnorodne wydarzenia, takie jak przedświąteczne jarmarki czy warsztaty plecenia palm wielkanocnych. Ponadto prowadzi cykl comiesięcznych „Twórczych Spotkań przy Herbacie” w Starym Kinie, zachęcając dorosłych do odkrywania swoich zdolności artystycznych i rękodzielniczych.

Niebagatelnym osiągnięciem było również reprezentowanie gminy Kalwarii podczas Karpackich Targów Rękodzieła w słowackiej Levoczy w sierpniu 2023 roku. To wydarzenie nie tylko zacieśniło więzi partnerskie między miastami, ale również pozwoliło na zaprezentowanie lokalnego rękodzieła na szerszej arenie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy „Twórczy Ferment”, która będzie czynna do 26 lutego (poniedziałek).

A już 23 marca 2024 r. (sobota) grupa zaprasza na warsztaty plecenia palm i Jarmark Wielkanocny na kalwaryjskim Rynku.

 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.