Uczta muzyczna w podziękowaniu za pomoc uchodźcom

Uczta muzyczna w podziękowaniu za pomoc uchodźcom

14 stycznia 2023 r. w naszym mieście odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu zespołu kameralnego „Classik” z Ukrainy.

 

Zespół działa od 25 lat w mieście Zwiahel (Nowogród Wołyński). Koncert w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii był wyrazem wdzięczności za pomoc okazaną uchodźcom wojennym przez mieszkańców naszej gminy.

 

Zespół zagrał w składzie:

  • Kierownik / I skrzypce – Natalia Łucenko
  • II skrzypce – Larysa Chmielewska
  • III skrzypce – Waleria Dyryżenko
  • Wiolonczela – Ludmyła Ilczuk
  • Fortepian – Julia Maslij

Wraz z zespołem przyjechała dyrektor szkoły muzycznej w Zwiahelu pani Lidia Poltówczenko.

 

„Classik” wykonał kilkanaście utworów muzyki klasycznej od Bacha, Vivaldiego, Bartniańskiego po Williamsa. Atmosfera w Sali była uroczysta i wzruszająca, na koniec nie zabrakło podziękowań, które w imieniu narodu ukraińskiego przekazały artystki. Pomimo trwającej wojny Ukraińcy chodzą do pracy i wykonują wiele codziennych czynności, ze świadomością sąsiedzkiej pomocy i jasno wyznaczonym celem, dzisiaj ta praca nabiera nowego sensu.

 

 

Koncert poprzedził występ Szymona Zajączkowskiego i Oliwii Zaręby z akompaniamentem Andrzeja Jaskiernego którzy wykonali piosenkę „Wesoła Choinka” i kolędę Jezus Malusieńki”

 

W niedzielę, 15 stycznia, zespół zaprezentował kilka utworów w sanktuarium kalwaryjskim.

 

Bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że zespół kameralny „Classik” odwiedzi Kalwarię ponownie, tym razem z koncertem celebrującym wolną i niepodległą Ukrainę.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.