UTW: Dieta i suplementacja wspierająca sprawność intelektualną

Zapraszamy na wykład, który odbędzie się dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starym Kinie 6 czerwca 2023 o godzinie 17:00. Tematem przewodnim wykładu będzie dieta i suplementacja wspierająca sprawność intelektualną. Będziemy omawiać najnowsze doniesienia i wskazówki dotyczące dbania o układ nerwowy i mózg, aby jak najdłużej zachować sprawność umysłu.

Celem tego wykładu jest zapoznanie uczestników z zasadami zdrowego odżywiania, które mogą wspierać sprawność intelektualną. Przedstawimy praktyczne wskazówki, które będzie można włączyć do codziennej diety w celu poprawy funkcji poznawczych, koncentracji, pamięci i ogólnego samopoczucia.

Podczas prezentacji omówimy różne składniki odżywcze i ich wpływ na mózg oraz funkcjonowanie układu nerwowego. Przedstawimy również suplementy diety, które mogą wspomagać zdolności umysłowe i chronić mózg przed degeneracją.

Wykład poprowadzą: dietetyczka Anna Kosowska oraz trener personalny Adrian Sajdak.

Tym samym powoli zamykamy rok akademicki, będzie to ostatni wykład, a przed nami jeszcze wycieczka! Szczegóły na jutrzejszym wykładzie!

Serdecznie zapraszamy!


Prowadzący:

Anna Kosowska

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Dietetyka oraz inżynier Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Na co dzień promuje zdrowy styl życia i przekonuje, że zmiana nawyków żywieniowych może być łatwa, a korzyści z nich wynikające będą mieć wpływ na długie lata.

Swoje doświadczenie zdobywa w codziennej pracy z pacjentami, pomagając im budować nowe, zdrowe nawyki żywieniowe, które pozwolą im poprawić stan zdrowia i wesprzeć organizm w codziennym funkcjonowaniu.

Zawód jest dla niej jednocześnie pasją, dlatego poszerza swoją wiedzę na szkoleniach z zakresu dietetyki klinicznej, co przekłada w codziennej pracy z podopiecznym.

Poza pracą miłośniczka aktywności sportowych, turystyki górskiej i zgłębiania wiedzy z literatury zarówno zawodowej jak i związanej z rozwojem osobistym.


Adrian Sajdak

Multiprzedsiębiorca, szkoleniowiec, trener personalny i promotor zdrowego trybu życia. Właściciel studia treningu personalnego Never Average, które już od 8 lat świadczy usługi w branży fitness, dietetyki i profilaktyki zdrowia. Jako osoba od najmłodszych lat związana ze sportem, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego i AWF w Krakowie oraz człowiek, który prowadził indywidualnie już ponad setkę osób oraz kilkanaście drużyn sportowych pod kątem żywienia, suplementacji i treningu – posiada on niezbędne doświadczenie i wiedzę na temat biologii, anatomii, fizjologii, biomechaniki i biochemii organizmu, które to w połączeniu z najnowszymi odkryciami naukowymi pomagają słuchaczom długofalowo poprawiać swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Prywatnie miłośnik dobrej książki, podróży, konsumowania oraz tworzenia muzyki, lecz przede wszystkim człowiek skoncentrowany na rozwoju osobistym w każdej dziedzinie.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.