3 listopada 2022 r. (czw) słuchacze Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jadą do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na sztukę „Lettycja i lubczyk”. Wyjazd organizowany jest dla najaktywniejszych słuchaczy.

 

Koszt:

50 zł – dla słuchaczy UTW z kartą seniora

55 zł – dla słuchaczy UTW

70 zł – dla pozostałych chętnych (jeśli będą wolne miejsca)

Cena zawiera: bilet, przejazd, ubezpieczenie. ZAPISY I WPŁATY do 17.10. br. w Starym Kinie

 

Opis spektaklu „Lettycja i lubczyk”

Działanie lubczyku, zwłaszcza w postaci nalewki przyrządzonej według specjalnej, szesnastowiecznej receptury, może być naprawdę zaskakujące! Zioło będące nieodzowną ingrediencją magii miłosnej tym razem sprawia, że akcja zaczyna się komplikować, a nawet zmierzać w bardzo niebezpiecznym kierunku.

Bohaterki sztuki – Lettycja i Lotta to dwie ekscentryczne przyjaciółki, które zdaje się dzielić prawie wszystko. Jest jednak coś, co sprawia, że znajdują nić porozumienia – wspólna, starannie ukrywana przed światem pasja, pozwalająca im obu na ekscytującą ucieczkę od szarej rzeczywistości.

„Lettycja i lubczyk” to wyśmienita, nieco szalona komedia z wątkiem kryminalnym i ze zdecydowanie dominującym żywiołem kobiecym. Świetne kreacje aktorskie tworzą tu bowiem Barbara Guzińska, Jadwiga Grygierczyk i Maria Suprun, choć pojawia się również wyrazisty akcent męski (Grzegorz Sikora).

Paweł Aigner (reżyser), Piotr Klimek (autor muzyki) Magdalena Gajewska (scenografka) oraz Zofia de Ines i Iga Sylwestrzak (autorki kostiumów) to zespół twórców, który dał się już poznać bielskiej publiczności realizacją znakomicie przyjętego spektaklu „Cyrano de Bergerac”.

„Lettycja i lubczyk” to już trzecia, po „Czarnej komedii” i „Amadeusie” sztuka Petera Shaffera na scenie Teatru Polskiego.

Czas trwania:  140 min (1 przerwa)

Obsada:

Lettycja Douffet – Barbara Guzińska

Charlotta Schoen – Maria Suprun

Panna Framer – Jadwiga Grygierczyk

Pan Bardolph – Grzegorz Sikora

Więcej: https://teatr.bielsko.pl/spektakl/lettycja-i-lubczyk

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.