WOŚP 2024 – Zostań wolontariuszem!

Sztab Kalwaria zaczyna działanie! Zostaliśmy zarejestrowani, szefem sztabu jest Andrzej Burdek, Dyrektor CKSiT w Kalwarii Z. Siedziba Sztabu – niezmiennie Stare Kino (Mickiewicza 4). 32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 r. (niedziela).
Przygotowania do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyły pełną parą! Sztab WOŚP Kalwaria Zebrzydowska został oficjalnie zarejestrowany, a rekrutacja wolontariuszy RUSZYŁA.

Cel 32. Finału WOŚP

Tym razem działania Fundacji skupią się wokół płuc po pandemii, a zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Cel 32. Finału WOŚP: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.
32. Finał WOŚP dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Fundacja planuje zakupić urządzenia dla:
– Diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne.
– Diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry.
– Diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy.
– Rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
– Torakochirurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.
W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrano blisko 2 miliardy złotych i zakupiono 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnia zbiórka, w styczniu 2023 roku, była dedykowana walce z sepsą, dzięki której udało się zebrać 243 259 387,25 PLN.

NABÓR WOLONTARIUSZY KWESTUJĄCYCH W TERENIE
Nabór wolontariuszy w Sztabie WOŚP Kalwaria Zebrzydowska odbywa się na dwa sposoby:
1) Online – poprzez stronę internetową iwolontariusz.wosp.org.pl (wybierz Sztab WOŚP Kalwaria Zebrzydowska #3656) – po zgłoszeniu online Sztab skontaktuje się z wolontariuszem w celu weryfikacji danych
2) Rejestracja w Sztabie – poprzez wypełnienie ankiety wolontariusza, którą należy złożyć w sztabie lub wysłać pod adres sonia.knapczyk@ckstkalwaria.com (skan lub zdjęcie ankiety) wraz ze zdjęciem do identyfikatora o wym. min. 600 x 800 px (widoczna twarz, zajmująca cały obszar zdjęcia, twarz na wprost

Przed zgłoszeniem:
Zapoznaj się z Regulaminem Wolontariusza
Nabór trwa do 21 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania miejsc.
ZDJĘCIE DO IDENTYFIKATORA o wymiarach minimalnych 600 x 800 px
(widoczna twarz, zajmująca cały obszar zdjęcia, twarz na wprost)

Dziękujemy, że jesteście tutaj razem z nami, wspierając walkę w kolejnej dziedzinie polskiej opieki zdrowotnej.

PLIKI DO POBRANIA:
Ankieta wolontariusza
Regulamin wolontariusza

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.