Wycieczka autokarowa: Odkryj z nami uroki Pogórza Rożnowskiego!

PROGRAM: LUSŁAWICE – Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego (ekspozycja i arboretum), WZGÓRZE JAMNA – Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, Ogród Różańcowy Ojca Pio, Wieża Widokowa, Bacówka na Jamnej, ZAMEK TROPSZTYN

 

TERMIN: 20 lipca 2024 r. /sobota/

WYJAZD: godz. 7.00 z parkingu przy MKS Kalwarianka

POWRÓT: ok. godz. 20.00/21.00

 

KOSZT: 80 zł

/transport, usługa przewodnika, ubezpieczenie/

Dodatkowo płatne: wstęp Lusławice 17 zł + bilet wstępu do Zamku Tropsztyn

 

Zapisy do 15 czerwca 2024 roku w Starym Kinie lub poprzez formularz zgłoszeniowy.

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach to nowoczesna instytucja, założona przez wybitnego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, centrum ma na celu wspieranie rozwoju młodych talentów muzycznych.

Budynek centrum jest architektonicznym arcydziełem, łączącym nowoczesność z harmonijnym wkomponowaniem w naturalne otoczenie. Znajdują się tu doskonale wyposażone sale koncertowe, sale prób, studia nagrań oraz przestrzenie edukacyjne. Centrum organizuje liczne warsztaty, kursy mistrzowskie, koncerty i festiwale, przyciągając utalentowanych muzyków z całego świata.

Dodatkową atrakcją jest arboretum otaczające centrum, założone przez Pendereckiego. Jest to niezwykły ogród botaniczny, w którym można podziwiać setki gatunków drzew i roślin z całego świata. Zwiedzający mogą spacerować po urokliwych alejkach, podziwiając nie tylko przyrodę, ale także liczne rzeźby i instalacje artystyczne.

Wzgórze Jamna to miejsce, gdzie w wyjątkowy sposób splatają się wiara, historia i przyroda. Zwiedzanie warto rozpocząć od Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, którego budowę rozpoczęto w 1999 roku i zakończono w ciągu zaledwie dwóch lat. Świątynia, utrzymana w stylu zakopiańskim, wyróżnia się drewniano-kamienną architekturą. Wnętrze jest proste i skromne, co sprzyja duchowej refleksji. W świątyni znajduje się obraz Matki Niezawodnej Nadziei, otoczony szczególną czcią.

W 1992 roku do Jamnej przybyli dominikanie, zakładając Duszpasterski Ośrodek Akademicki oo. Dominikanów. Centralnym punktem jest Dom św. Jacka, mieszczący się w dawnym budynku szkolnym, obecnie przekształconym w „Szkołę Wiary”. Dominikanie organizują tutaj różnorodne rekolekcje i spotkania tematyczne. Na terenie ośrodka można również odwiedzić Ogród Różańcowy Ojca Pio oraz podziwiać liczne pamiątki historyczne, rzeźby i malowidła, które nadają miejscu wyjątkowy charakter.

Zamek Tropsztyn to malowniczo położona warownia w Wytrzyszczce, niedaleko Czchowa, wzniesiona na stromym półwyspie oblanym z trzech stron rzeką Dunajec. Zbudowany w XIII wieku zamek przez wieki zmieniał właścicieli i popadał w ruinę. W latach 90tych XX wieku podjęto prace rekonstrukcyjne, które przywróciły mu dawną świetność.

Dziś można tu zwiedzać zrekonstruowane mury obronne, wieże oraz komnaty. Zamek oferuje również wspaniałe widoki na rzekę Dunajec i okoliczne wzgórza.

 

Koszty wycieczki można regulować w formie :

  • Przelewu na nr konta: 11 8119 0001 0012 8166 2000 0010

       (w treści przelewu: nazwa wycieczki, za kogo dokonywana jest opłata)

  • Wpłata w kasie CKSiT w godzinach pracy.

 

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik bierze udział w wycieczkach na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.