Bawaria (Niemcy)

TERMIN 15 – 18 czerwca 2023 (czwartek-niedziela)
Wyjazd godz. 2.30 Powrót ok. 01.00

PROGRAM:
1 DZIEŃ
Przejazd przez Polskę , Czechy i Austrię do Niemiec, do Bawarii. Przy korzystnej pogodzie wjazd kolejką gondolową z miejscowości BERGEN na szczyt Hochfelln (1674 m), z którego roztacza się widok na Alpy Chiemgawskie. Następnie przejazd nad JEZIORO CHIEM i rejs na wyspę HERRENINSEL, gdzie znajduje się jeden z pałaców wzniesionych przez Ludwika Szalonego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do MONACHIUM na całodzienne zwiedzanie miasta. Po przyjeździe przejście przez tereny olimpijskie ze Stadionem i Wieżą Olimpijską oraz wstęp do Muzeum BMW. Następnie przejazd do historycznego centrum Monachium na zwiedzanie w formie spaceru. Przejście od Kościoła Teatynów przez zabudowania Rezydencji (siedziba królów Bawarii) i dalej do Katedry Najświętszej Marii Panny. Kolejne punkty na trasie zwiedzania to neogotycki Nowy Ratusz, Stary Ratusz i Nowy Ratusz oraz jedna z najsłynniejszych piwiarni w mieście i Bawarii – Hofbräuhaus am Platzl. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do hotelu Alpach Bawarskich (po austriackiej stronie granicy). Po przyjeździe zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie i przejazd do GARMISCH-PARTENKIRCHEN na spacer po centrum miejscowości. Następnie przejazd pod skocznię narciarską Grosse Olimpiaschanze, znaną z noworocznego konkursu skoków narciarskich w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Po zwiedzeniu terenu skoczni wyjazd kolejką na najwyższy szczyt w Niemczech – Zugspitze 2962 m n.p.m. Przejazd do miejscowości Ettal, gdzie znajduje się klasztor benedyktynów oraz okazała barokowa bazylika Wniebowzięcia Marii Panny oraz wizyta w miasteczku Oberammergau, znanym ze swoich malowanych domów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

* W tym dniu możliwe jest także zorganizowanie bawarskiej kolacji regionalnej za dopłatę 25 €/os

4 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do miejscowości HOHENSCHWANGAU na zwiedzanie najbardziej znanego zamku wzniesionego na polecenie króla Bawarii Ludwika II –zamku Neuschwanstein. Położony jest on w malowniczej scenerii Alp Bawarskich i bardzo często opisywany jest jako zamek z bajek Disneya. Po zwiedzeniu obiektu wyjazd w drogę powrotną z możliwością zorganizowania spaceru po miejscowości Fűssen – zależne od możliwości czasowych. Przejazd przez Niemcy, Austrię i Republikę Czeską do Polski.
Powrót do Kalwarii Zebrzydowskiej około 1:00 następnego dnia wycieczki

KOSZT 1550 zł/os.

Cena obejmuje: transport autokarem z opłatami drogowymi, 3 noclegi w hotelu *** w pokojach dwuosobowych z opłatami klimatycznymi, 3 śniadania oraz 3 obiadokolacje w hotelach, zwiedzanie z użyciem zestawów słuchawkowych Tour Guide, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW

Dodatkowo płatne: bilety wstępu łącznie 140 EURO (kolej górska na Hochfelln, rejs po Chiemsee, bilet do Muzeum BMW, kolej górska na Zugspitze, wstęp do zamku Neuschwanstein, przewodnik lokalny

WYMAGANIA Ważny dowód osobisty lub paszport

ZAPISY UWAGA! ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ OPŁACENIA REZERWACJI W HOTELACH ZAPISY Z WPŁATĄ BEZZWROTNEJ ZALICZKI W KWOCIE 250 ZŁ W STARYM KINIE DO 10 MARCA 2023 r.
Po zapisaniu na wycieczkę do 5 dni należy bezzwłocznie dokonać opłaty. Nie opłacenie wycieczki w tym terminie będzie traktowane jako rezygnacja i nastąpi skreślenie z listy.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645