Wycieczka: Morskie Oko w Tatrach!

Morskie Oko to jeden z najpopularniejszych celów wycieczek w Tatry.  Położone jest na wysokości 1395 m n.p.m., w górnych partiach Doliny Rybiego Potoku, w otoczeniu m.in. Rysów i Mięguszowieckich Szczytów.

Ośmiokilometrowy szlak do Morskiego Oka rozpoczyna się na Palenicy Białczańskiej. Trasa w dużej mierze przebiega po asfalcie, co może być sporą niedogodnością dla naszych stóp (4 razy trasa schodzi z asfaltu, „skróty” przez las, po kamieniach).  Sam spacer nie sprawia trudności technicznych, nawet początkującym wędrowcom, należy jednak pamiętać, że do pokonania jest całkiem spory dystans (w dwie strony 16 km).  Na szlaku czeka łącznie 499 metrów podejścia.

Nad brzegiem Morskiego Oka, na wysokości 1410 m n.p.m.  usytuowane jest schronisko  Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK), w którym działa bufet.

Szczegóły wycieczki:

TERMIN: 23 marca 2024, tj. sobota

WYJAZD: godz. 6.00 z parkingu przy MKS Kalwarianka, ul. Niemczynowskiego 3

POWRÓT: ok. godz. 20.00

TRASA: Palenica Białczańska – Wodogrzmoty Mickiewicza – Morskie Oko – Palenica Białczańska

SKALA TRUDNOŚCI „2” ( w skali od 1-5) niewymagający szlak, należy przygotować się na długi marsz po asfalcie (wygodne, „rozchodzone” buty), nie sprawia trudności technicznych.

KOSZT: 90 zł

(transport, ubezpieczenie NNW, przewodnik, bilety wstępu do TPN)

ZAPISY: Wyłącznie z wpłatami w Starym Kinie do 15 marca oraz przez formularz online. Warunkiem zapisu jest wypełnienie karty zgłoszenia.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypominamy, iż uczestnicy wycieczek górskich winni mieć świadomość ryzyka wiążącego się z wędrówką w górskim terenie, w tym nieszczęśliwego wypadku lub kontuzji.

Od uczestników wycieczki wymaga się właściwego przygotowania kondycyjnego, dobrego stanu zdrowia, a także posiadania ubioru i obuwia stosownego do pory roku oraz warunków atmosferycznych występujących w górach.

Każdy uczestnik bierze udział w wycieczkach na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645