RUSZAJĄ ZAPISY NA WYCIECZKĘ PIESZĄ – TATRY SŁOWACKIE!

Hrebieniok to szczyt w Tatrach Słowackich, mierzący 1285 m n.m.p., oraz popularny cel górskich wycieczek. Na górę prowadzą szlaki ze Starego Smokowca, można się tam też dostać kolejką.

Hrebieniok to jeden z łatwiejszych do zdobycia szczytów, często porównywany do naszej Gubałówki. Szlak na szczyt, mierzący ok. 2 km, w dużej części prowadzi wzdłuż torów kolejki oraz przy drodze asfaltowej (którą też można dojść na górę). Trasa jest lekko stroma, miejscami mocno kamienista, co może męczyć nogi. Tylko odpowiednie buty zapewnią bezpieczeństwo    i komfort podczas chodzenia (pełne, rozchodzone, trekkingowe buty).

Na szczycie znajduje się restauracja, a w pobliżu przepiękne Wodospady Zimnej Wody, które również w czasie tej wycieczki zobaczymy.

Z Hrebienioka udamy się szlakiem czerwonym, będącym częścią tzw. Magistrali Tatrzańskiej do schroniska Śląski Dom w Dolinie Wielickiej. Szlak trawersuje łagodne zbocza Sławkowskiego Szczytu, po ponad dwugodzinnej wędrówce doprowadza do schroniska w Dolinie Wielickiej. Pierwsza część tego odcinka to dość strome podejście na granicy piętra lasu i kosodrzewiny, wyżej już tylko kosówki.

Hotel górski „Śląski Dom”(Sliezsky dom)  położony jest w Dolinie Wielickiej (Velická Dolina), nad południowym brzegu Wielickiego Stawu u stup Gerlacha na wysokości 1670 m n.p.m. Przez turystów dawniej nazywany był Śląską Gospodą lub Schroniskiem Wielickim.

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI:

TERMIN: 13 kwietnia 2024, tj. sobota

WYJAZD: godz. 6.00 z parkingu przy MKS Kalwarianka, ul. Niemczynowskiego 3

POWRÓT: ok. godz. 20.00

TRASA: Stary Smokowiec – Hrebieniok – Śląski Dom w Dolinie Wielickiej – Tatrianska Polianka

SKALA TRUDNOŚCI „3” ( w skali od 1-5) brak trudności technicznych, łączna suma podejść ok. 823 m, najwyższy punkt 1688 m n.p.m., ok. 6 godzin trasy.

PROFIL WYSOKOŚCI

KOSZT: 110 zł

(transport, ubezpieczenie NNW, przewodnik)

ZAPISY: Wyłącznie z wpłatami w Starym Kinie oraz przez formularz online do 9 kwietnia lub do wyczerpania miejsc. Warunkiem zapisu jest wypełnienie karty zgłoszenia.

Koszty wycieczki można regulować w formie :

  • Przelewu na nr konta: 11 8119 0001 0012 8166 2000 0010

       (w treści przelewu: nazwa wycieczki, za kogo dokonywana jest opłata)

  • Wpłata w kasie CKSiT w godzinach pracy.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypominamy, iż uczestnicy wycieczek górskich winni mieć świadomość ryzyka wiążącego się z wędrówką w górskim terenie, w tym nieszczęśliwego wypadku lub kontuzji.

Od uczestników wycieczki wymaga się właściwego przygotowania kondycyjnego, dobrego stanu zdrowia, a także posiadania ubioru i obuwia stosownego do pory roku oraz warunków atmosferycznych występujących w górach.

Każdy uczestnik bierze udział w wycieczkach na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.