Wydarzenia kulturalno-edukacyjne w sanktuarium – lipiec 2023

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych wydarzeniach organizowanych w sanktuarium kalwaryjskim. Czekają na Was bezpłatne spotkania, wykłady i warsztaty, które stanowią doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy i doświadczenia.

Jedną z naszych propozycji są oprowadzania tematyczne z udziałem kustosza. Zapraszamy na trzy terminy: 6 lipca (godz. 16:00-18:00), 13 lipca (14:45-16:45) oraz 26 lipca (9:00-11:00). Podczas tych spotkań będziecie mieli okazję zgłębić tajemnice sanktuarium i poznać jego fascynującą historię.

Dla osób zainteresowanych zarządzaniem i edukacją w dziedzinie kultury przygotowane zostały warsztaty, które odbędą się 14 lipca oraz 21 lipca. Będzie to doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i rozwinięcia swojego potencjału w tej dziedzinie.

Jeśli natomiast interesuje Cię filozofia praktyczna, to nie możesz przegapić wykładów, które odbędą się 18 lipca oraz 25 lipca. Doświadczeni wykładowcy podzielą się z Wami swoją wiedzą i przemyśleniami na temat filozofii w kontekście codziennego życia.

Nie zapomniano również o działaniach artystycznych. Zaplanowano plenery malarskie, które odbędą się 27 lipca oraz 28 lipca. Będziecie mieli okazję malować w malowniczym otoczeniu sanktuarium i tworzyć wyjątkowe dzieła sztuki. Ponadto, zapraszamy na warsztaty plastyki obrzędowej (20 lipca) oraz warsztaty stacjonarne makiet (5 lipca, 10 lipca, 25 lipca), które pozwolą Wam rozwijać umiejętności manualne i artystyczne.

Wspieramy również rozwój nauczycieli. 10 lipca organizowane są warsztaty dla nauczycieli z zakresu innowacyjnego nauczania dziedzictwa. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych narzędzi edukacyjnych.

Zapraszamy także na plenerowe widowiskowo filmowo-muzyczne przed bazyliką. Odbędą się one 7 lipca oraz 8 lipca i gwarantują niezapomniane wrażenia oraz artystyczną rozrywkę.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach. To doskonała okazja do poznania nowych ludzi, pogłębienia wiedzy oraz spędzenia czasu w wyjątkowym otoczeniu sanktuarium kalwaryjskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i miłośników kultury!

Wystarczy zarejestrować się na stronie: https://dziedzictwo.kalwaria.eu/wydarzenia/

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.