Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat – Jędrzej Majka

19 października, 2021| 17:00 - 19:00

Bezpłatnie – 10zł
Przyprawy

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Jędrzejem Majką, które odbędzie się 19 października 2021 r. (wtorek), godz. 17:00, w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spotkanie odbędzie się w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O książce:

Jędrzej Majka, Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat, Kraków 2019.

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. I właśnie o tym jest ta książka. Opowiadam w niej o pieprzu, wanilii, cynamonie, kardamonie, gałce muszkatołowej i innych przyprawach, bez których podróż straciłaby smak.
Historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat. Jak bardzo aromatyczny jest nasz świat, po raz pierwszy przekonałem się osobiście, kiedy na początku tego stulecia wpłynąłem statkiem do Bosforu. Szybko okazało się, że Orient to nie tylko lasy minaretów, śpiew muezinów, ale także zniewalający świat zapachów. A korzenny targ w Stambule, zwany Targiem Egipskim, odmienił moje dotychczasowe myślenie o podróżowaniu.

Autor o sobie:
Z wykształcenia jestem teologiem i dziennikarzem. Moje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczęło się przed laty, kiedy wpłynąłem statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeżdżę, fotografuję, piszę i opowiadam. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczam na kolejne wyjazdy.

O moich książkach podróżniczych, przewodnikach i albumach fotograficznych przeczytać można na stronie internetowej: www.jedrzejmajka.pl

plakat - spotkanie z jedrzejem majka

Szczegóły

Data:
19 października, 2021
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie – 10zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Stare Kino
ul. Mickiewicza 4
Kalwaria Zebrzydowska, Małopolskie 34-130 Poland
Telefon:
338763771

Organizator

Centrum Kultury

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.