Wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – wolne miejsca!

Zbliża się niepowtarzalna okazja na wyjątkowy wieczór teatralny! Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl „Wanda” w przyszłym tygodniu, więc nie zwlekaj z rezerwacją!

Kiedy?

Wyjazd jest 6 marca (środę), więc już teraz zaznacz ten dzień w kalendarzu i przygotuj się na niezapomniane doświadczenie!

Koszt?

Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku mamy przygotowaną specjalną promocję: bilety w cenie 60 zł. Warunek promocyjnej ceny to min. 5 obecności w ciągu roku akademickiego 2023/24 na podstawie indeksu oraz uiszczona opłata semestralna. Dla osób spoza UTW bilety dostępne są za 75 zł.

Jak się zapisać?

Zapisy i wpłaty w Starym Kinie.

Wyjazd:

Wyjazd planowany jest o godzinie 16:00 z parkingu przy ul. Niemczynowskiego 3 (przy MKS Kalwarianka), a powrót przewidywany jest około 21:30.

Opis spektaklu:

Wanda Rutkiewicz, legenda światowego himalaizmu, zdobywczyni ośmiu z czternastu ośmiotysięczników, pierwsza Europejka na Mount Evereście wraca na moment z góry, aby wytłumaczyć się ze swojego szaleńczego zapału, niezwykłego uporu i samotności towarzyszącej jej nie tylko w trakcie podejścia na szczyt. Tekst Wiesławy Sujkowskiej to opowieść o trudach wspinaczki i o trudnościach w zorganizowaniu wypraw, o niełatwej przeszłości i zmaganiu się z codziennymi ograniczeniami własnego ciała, o partnerach i przyjaciołach, którzy nie byli w stanie dotrzymać kroku ambicji.

Anita Jancia-Prokopowicz po raz pierwszy zmierzyła się samotnie z tekstem dramatycznym, a jej kreacja w monodramie Wiesławy Sujkowskiej nominowana została do nagrody Złotej Maski.

Spektakl wyreżyserowały: Maria Sadowska (producentka, piosenkarka, a ostatnio reżyserka głośnego i świetnie przyjętego filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”) oraz Joanna Grabowiecka (reżyserka teatralna, scenografka, krytyk sztuki, autorka kilkunastu spektakli teatralnych, które zrealizowała w teatrach w Polsce, a prezentowała na festiwalach w kraju i za granicą, m. in. „Migotliwa przestrzeń” w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie, „Ene due rike fake” w Teatrze Polskim w Poznaniu, „Gry ekstremalne” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, „Pułapka Crescendo” w Teatrze Studio).

Spektakl został wyreżyserowany przez Marię Sadowską i Joannę Grabowiecką – dwie wybitne postacie polskiego świata kultury.

 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645