Wystawa astrofotograficzna Jarosława Leskiego ,,Per asper ad astra”

KALWARYJSKIE SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ.

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy astrofotograficznej autorstwa Jarosława Leskiego, które odbędzie się w najbliższy piątek 24 maja o godz. 18.00 w Starym Kinie .

Jarosław Leski pasjonuje się fotografią astronomiczną. Jest nauczycielem w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Poza obowiązkami pedagogicznymi, znany jest w mieście jako entuzjasta astronomii. Nie tylko obserwuje gwiazdy, ale również samodzielnie buduje teleskopy. Jednym z jego największych osiągnięć jest teleskop o półmetrowym lustrze, który jest jednym z nielicznych w Polsce i znajduje się w Łękawicy. Jego dokonania w dziedzinie astronomii są imponujące – odkrył 10 gwiazd zmiennych. Jako członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Obserwatorów Gwiazd Zmiennych, zdobył uznanie za swoje badania. Jarosław Leski to wyjątkowy nauczyciel, który łączy swoje zawodowe obowiązki z pasją do astronomii, inspirując zarówno swoich uczniów, jak i lokalną społeczność.

Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.