Za nami II Kalwaryjski Jarmark Wielkanocny

Po raz kolejny rynek stał się miejscem pełnym kolorowych stoisk i wielkanocnej aury podczas Jarmarku Wielkanocnego, przygotowanego przez lokalnych twórców. Od godziny 9:00 do 16:00 mieszkańcy i turyści mogli odwiedzać stoiska, na których czekały  nie tylko dekoracje  i ozdoby, ale również pyszne smakołyki świąteczne. Organizatorami wydarzenia były grupa artystyczna Twórczy Ferment oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dla  chętnych przygotowano również atrakcje dodatkowe. W godzinach 12:00-13:00 odbyły się bezpłatne warsztaty plecenia palm wielkanocnych, które cieszyły się dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Pani Hania i pani Ania z grupy Twórczy Ferment pokazywały uczestnikom, jak przygotować własnoręcznie palmę. Efekty warsztatów były zachwycające – każdy wrócił do domu z piękną palmą, wykonaną z naturalnych elementów. Specjalnie na tę okazję kwiaty krepiny przygotowały członkinie Twórczego Fermentu.

Około 13:00 poznaliśmy wyniki świątecznego konkursu plastycznego na wieniec wielkanocny. Ponadto, organizatorzy zapewnili ciepły poczęstunek, w postaci wojskowej grochówki, który umilił czas spędzony na jarmarkowych zakupach. Świąteczne życzenia dla mieszkańców złożył Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, dr. hab. inż. Augustyn Ormanty, który objął wydarzenie swoim patronatem.

Jarmark był okazją do wspierania lokalnych talentów i podziwiania ich twórczości. Swoje prace zaprezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów
w Zebrzydowicach, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej, twórcy z Twórczego Fermentu oraz inni artyści i rzemieślnicy.

Dziękujemy za odwiedziny naszych jarmarkowych stoisk i zapraszamy na kolejny jarmark, przed świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy także grupie Twórczy Ferment za przygotowanie wydarzenia, a w szczególności pani Annie Karelus, która koordynowała wystawców.

FOTOREPORTAŻ

zdj. Wioletta Rzepa

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.