Zakazane księgi – o Mikołaju Koperniku

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie, które odbędzie się 12 marca 2024 r. (wtorek) o godzinie 17:00 w Starym Kinie, jako jeden z wykładów organizowanych przez Kalwaryjski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Na to wydarzenie specjalnie zapraszają autorzy powieści biograficznej „Zakazane księgi. Powieść o Mikołaju Koperniku” – Jolanta Szymska-Wiercioch i Wojciech Wiercioch.

Podczas tego wyjątkowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajemnice ostatnich lat życia Mikołaja Kopernika. Autorzy zapraszają do odkrycia fascynującej historii nauki i kultury, przedstawiając zarówno wspaniałe, jak i przerażające wydarzenia z życia Kopernika oraz omawiając największą rewolucję naukową wszech czasów.

Spotkanie będzie także okazją do poznania postaci innych wielkich uczonych, takich jak Kepler, Galileusz, Newton czy Kant, którzy wpisali się w historię zmieniającej się wizji świata.

„Zakazane księgi” to opowieść nie tylko o naukowych zmaganiach, ale również o burzliwych losach genialnego dzieła Kopernika. Autorzy przedstawią kulisy walki o zrozumienie i zaakceptowanie nowego obrazu świata oraz opowiedzą o cenach, jakie płacili uczonym za głoszenie prawdy.

Książka ta rzuca światło na życie kulturalne tamtych czasów, w którym udział biorą luminarze polskiej literatury, jak Jan Kochanowski czy Ignacy Krasicki.

„Zakazane księgi” stanowią kontynuację „Rewolucji niebieskiej”, a czytelnicy mogą zdecydować się na lekturę obu tomów w dowolnej kolejności, tworząc tym samym pełny obraz fascynującej historii życia i pracy Mikołaja Kopernika.

Podczas spotkanie będzie możliwość nabycia wspomnianej książki.

Do zobaczenia na spotkaniu!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.