Zawody Sportowo-Pożarnicze 2023 w Kalwarii Zebrzydowskiej: Strażacy na Szczytach Sprawności

W dniach 23-26 sierpnia 2023 roku, Kalwaria Zebrzydowska stała się areną rywalizacji dla strażaków z całej Polski. To tutaj, na obiektach zarządzanych przez Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbyły się prestiżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2023. Impreza ta przyciągnęła uwagę nie tylko mieszkańców miasta i gminy, ale także prominentnych gości, takich jak wicemarszałek Łukasz Smółka oraz radny województwa Rafał Stuglik.

Zawody, które miały miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej, pozwoliły wszystkim zainteresowanym przyjrzeć się rywalizacji drużyn pożarniczych. To unikalna okazja, by przekonać się, jak wygląda codzienna służba małopolskich strażaków oraz jak wysoki poziom umiejętności prezentują podczas konkurencji sportowo-pożarniczych. Wicemarszałek Łukasz Smółka nie szczędził słów uznania dla wszystkich uczestników zawodów, zarówno tych na podium, jak i tych, którzy wzięli udział w rywalizacji.

Wiedzieliśmy, że dostaniemy okazję zobaczyć nie tylko pokaz sprawności, ale przede wszystkim doskonałą współpracę drużyn pożarniczych. Dzięki takim wydarzeniom możemy lepiej zrozumieć, jak trudna i odpowiedzialna jest codzienna służba małopolskich strażaków. Gratuluję najlepszym drużynom zwycięstwa, a wszystkim zawodnikom dziękuję za udział w tych emocjonujących zawodach  – powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Zawody składały się z dwóch głównych części:

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTIF – eliminacje do Międzynarodowej Olimpiady Strażackiej CTIF MDP w 2024 roku (23-24 sierpnia)

Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych (26 sierpnia)

Organizatorem tych emocjonujących zmagań był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Gminą Kalwaria Zebrzydowska. Całe wydarzenie odbywało się na Stadionie Miejskim Klubu Sportowego Kalwarianka.

Uroczystość otwarcia zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych uświetnił swoją obecnością wicemarszałek Łukasz Smółka, Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP. Natomiast podczas ceremonii zakończenia Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP, najlepszym drużynom zarówno kobiecym, jak i męskim, przekazano upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wręczenia dokonali wicemarszałek Łukasz Smółka oraz radny województwa Rafał Stuglik.

Partnerem obu tych wydarzeń było Województwo Małopolskie, co podkreślało ich znaczenie i rangę. Patronat honorowy nad zawodami objął Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych są zwieńczeniem czteroletniego cyklu, w którym udział bierze ponad 100 tysięcy członków OSP. To nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim element przygotowania i weryfikacji gotowości jednostek OSP do udziału w działaniach ratowniczych i gaśniczych, zarówno w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jak i poza nim. To największe i najważniejsze zawody realizowane w środowisku ochotniczych straży pożarnych w kraju. Zawody sportowo-pożarnicze są stałym elementem wyszkolenia zarówno dorosłych członków Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Jeśli nie mieliście okazji być na miejscu, to warto zobaczyć relacje wideo z zawodów na kanale Youtube ZOSP RP. Natomiast wszystkie wyniki strażackiej rywalizacji w Kalwarii Zebrzydowskiej znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zawody Sportowo-Pożarnicze 2023 w Kalwarii Zebrzydowskiej to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także szansa na pozyskanie nowych umiejętności, wymianę doświadczeń oraz okazja do promocji straży pożarnych w Polsce. Dzięki takim inicjatywom społeczeństwo może lepiej zrozumieć trud i odpowiedzialność zawodu strażaka oraz docenić ich codzienny poświęcony wysiłek na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy dalszych sukcesów w służbie społeczeństwu!

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645