Zebrzydowice z innej perspektywy

W czwartek, 22 czerwca 2023 roku, odbyło się otwarcie wystawy „Zebrzydowice. Wokół Konwentu”, zorganizowanej przez Kalwaryjski Klub Fotograficzny (KKF) w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystawa stanowiła podsumowanie sezonu fotograficznego 2022/2023 klubu.

Na ekspozycji zaprezentowano 30 fotografii, które ukazują różne aspekty pobliskich Zebrzydowic. Można oglądać prace następujących autorów: Bożeny Bandury-Gliwy, Katarzyny Brańki, Wandy Dybek, Henryka Dzidka, Edyty Filipek-Bajor, Marceli Góralczyk-Pacułt, Jana Kopanii, Bernadetty Książek, Marcina Kudeli, Bogumiły Maciasz, Mariana Maja, Russella Monahana, Elżbiety Pałys, Barbary Porębskiej, Daniela Tatary oraz Kamila Węgrzyna.

Uczestnicy zajęć fotograficznych 2022/23 - Kalwaryjski Klub Fotograficzny (zdj. W. Koleszko).
Uczestnicy zajęć KKF 2022/2023 (zdj. Witold Koleszko)

Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt osób. Uczestnicy zajęć fotograficznych otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Krótkiego podsumowania zajęć w mijającym sezonie dokonali prowadzący, czyli Edyta Filipek-Bajor i Marcin Kudela. Wernisaż uświetnił występ Emilii Studnickiej, która wykonała kilka utworów przy akompaniamencie gitary.

Wystawę można oglądać do 25 sierpnia bieżącego roku w Starym Kinie, w godzinach pracy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.

Zachęcamy również do obejrzenia fotokastu obrazującego kulisy powstawania zdjęć na wystawę.

Kalwaryjski Klub Fotograficzny działa przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zajęcia prowadzone są przez Edytę Filipek-Bajor i Marcina Kudelę. W minionym sezonie spotkania odbywały się raz w miesiącu w środy w Starym Kinie, dla dwóch grup – początkującej i zaawansowanej.

Zapraszamy serdecznie na kolejny sezon zajęć, który rozpocznie się we wrześniu 2023 roku. Dołącz do naszego klubu i rozwijaj swoje umiejętności fotograficzne!

Zdj. Witold Koleszko

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.