FUNtastyczne Ferie z Centrum Kultury- podsumowanie niezapomnianych przygód!

Zakończyliśmy tegoroczne ferie z CKSiT! To były dwa intensywne tygodnie pełne różnorodnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W naszej ofercie znajdowały się zarówno wyjazdy, jak i warsztaty stacjonarne. Dzięki nim dzieci mogły spędzić aktywnie czas w gronie rówieśników, zdobyć nowe umiejętności oraz odwiedzić wiele ciekawych miejsc. W programie w sumie wzięło udział blisko 570 uczestników!

Pierwszym miejscem, które udało nam się odwiedzić był Park Trampolin GO JUMP w Krakowie. Skoki na trampolinach były nie tylko doskonałą formą zabawy, ale również świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu i rozwijanie zdolności motorycznych.

Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju zaskoczył nas niezwykłym spektaklem pt. „Pinokio”, Odbyliśmy podróż do świata niesfornego, drewnianego pajacyka, który za sprawą ojcowskiej miłości przemienił się w prawdziwego chłopca. Po spektaklu wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów- Pana Łukasza Łęckiego.

Nie zabrakło również dawki adrenaliny! Odwiedziliśmy FunPark Kraków, gdzie podczas gry w laserowy paintball, sprawdzaliśmy swoje umiejętności taktyczne, spryt i celność. Rozgrywka była pełna emocji, uczciwej rywalizacji, a przede wszystkim wspaniałej zabawy. Spędziliśmy również aktywnie czas na torze wrotkarskim ,,Przewrotki” w Krakowie. Nasi mali sportowcy przeżyli mnóstwo emocji, ucząc się podstawowych technik jazdy na wrotkach pod czujnym okiem instruktorów. Pomimo kilku upadków świetnie się bawiliśmy! W naszym programie była również wizyta w Parku Rozrywki, ,Fantazja” w Andrychowie. Jedno jest pewne – to miejsce jest prawdziwym rajem dla dzieci! Na czteropoziomowej konstrukcji zabawowej mogliśmy się wspinać, zjeżdżać na różnorodnych zjeżdżalniach, przeciskać przez przejścia tubowe oraz skorzystać z automatów do gier.

Podczas ferii wybraliśmy się również do Cinema City w Krakowie na film animowany ,,Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”. Podczas seansu wspólnie śledziliśmy przygody dzielnego goryla Miquela i jego przyjaciół i walkę o ocalenie przyrody.

19 lutego na Sali Widowiskowej CKSiT odbył się spektakl pt. „Detektyw Kot” Teatru Kultureska. Przedstawienie przeniosło najmłodszych widzów w świat ekologicznych zagadek i niezwykłych przygód, podczas których Detektyw Kot i jego wierna asystentka Kocimiętka prowadzili śledztwo w sprawie zaginionych butów. To był niezwykły wieczór pełen śmiechu, muzyki, ale także refleksji nad ekologicznymi wyzwaniami współczesności. W spektaklu wzięło udział ponad 200 osób, a bezpłatne bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie.

W piątek, 23 lutego, oficjalnie zakończyliśmy FUNtastyczne Ferie z CKSiT! Ostatnie miejsce, które udało nam się odwiedzić to Inwałd Park oraz Wystawa klocków Warownia Inwałd. Po wystawie klocków LEGO oprowadzał nas sam właściciel kolekcji – Pan Sebastian, który chętnie opowiedział nam o swojej wyjątkowej pasji. Wystawa zawiera ponad 600 arcydzieł sztuki klockowej i wywarła na nas imponujące wrażenie. Dodatkowo mogliśmy też wziąć udział w kreatywnych warsztatach, podczas których powstały nasze budowle. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur, gdzie przenieśliśmy się w prawdziwą podróż dookoła świata. Z pomocą Pana przewodnika poznaliśmy najważniejsze skarby kultury, a po zapadnięciu zmierzchu mogliśmy podziwiać świetlne instalacje. Dzieci korzystały również z atrakcji mini lunaparku.

 

 

Nasz program ,,FUNtastycznych ferii z CKSiT” oprócz wycieczek, zawierał również warsztaty stacjonarne, które dostarczyły nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń!      

Dzieciaki mogły rozwijać swoje zdolności artystyczne i manualne  Część z nich poznała nowe pasje.

Podczas tych dwóch tygodni odpoczynku od szkolnych obowiązków, odbyły się m.in:

– warsztaty artystyczne- tworzenie kolaży 

– warsztaty fotograficzne

– warsztaty majsterkowania (komódka na skarby, kubek na kredki, drewniany domek)   

– warsztaty artystyczne- malowanie toreb  

– warsztaty tworzenia bransoletek 

– seanse bajkowe z popcornem  

– wizyta na Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej  

Chcielibyśmy serdecznie podziękować: Edycie Filipek-Bajor, Marcinowi Kudeli, Anicie Pajor, Annie Karelus, Monice Nogieć oraz Komisariatowi Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym st. sierż. Pawłowi Piwowarczykowi. Dziękujemy za Waszą pracę i za wkład w organizację ferii..

Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń na profilu Facebook oraz na stronie internetowej. Już wkrótce spotkamy się znowu podczas wakacyjnych wycieczek i warsztatów! 

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645