Zimowy trawers Islandii – spotkanie z Łukaszem Superganem

5 października (wtorek), o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Łukaszem Superganem, który opowie o zimowym trawersie Islandii.

O spotkaniu:
W 2016 roku Łukasz Supergan przeszedł całą szerokość Islandii ze wschodu na zachód, przez ogromne, wulkaniczne pustkowia i podnóża lodowców. Miejsce to, mimo surowej przyrody, trudnych warunków i wielu dni w samotności było tak fascynujące, że już wówczas podjął decyzję o powrocie w to miejsce i próbie jej przejścia w środku zimy.
Między styczniem a marcem 2019, przez 36 dni, ciągnąc 50-kilogramowe sanie, przeszedł samotnie 800 kilometrów przez dzikie wnętrze Islandii. W środku zimy, samotnie i na nartach. Wędrował w temperaturach sięgających -20 stopni, przy wietrze i burzach śnieżnych, wyszukując drogę wśród śniegu, lodu i skał. Po 5 tygodniach przeszedł wyżyny Islandii, kończąc marsz na odległym zachodnim krańcu półwyspu Snaeffelsnes. Było to prawdopodobnie jedyne takie przejście ukończone w okresie kalendarzowej zimy.

Udział w spotkaniu:

– dla uczestników Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (60+) – wejście bezpłatne 

– dla pozostałych chętnych – bilet wstępu 10 zł (do nabycia w kasie CKSiT)

Miejsce wydarzenia: Stare Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria Zebrzydowska

Spotkanie jest jednocześnie inauguracją roku akademickiego dla Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content