Złote Gody: 36 par świętuje pięćdziesiąt lat małżeństwa

21 września 2023 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii 36 par z gminy Kalwaria Zebrzydowska, które uroczyście świętowały swój złoty jubileusz małżeński.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło jubilatów, ich rodziny i lokalnych dostojników w kościele parafialnym pw. św. Józefa.

Msza święta, której przewodniczył ks. dr Stefan Misiniec, była pełna wzruszeń, wspomnień i wdzięczności. Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Hebda przyłączyli się do jubilatów w modlitwie i wspólnym świętowaniu.

Po zakończeniu Mszy uczestnicy uroczystości przenieśli się do Starego Kina, gdzie odbyła się wyjątkowa ceremonia wręczenia odznaczeń „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. To honorowe wyróżnienie zostało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które przeżyły 50 lat życia w jednym związku małżeńskim. Burmistrz i Wiceprzewodniczący RM mieli zaszczyt wręczyć te symboliczne medale Jubilatom.

Podczas uroczystości nie zabrakło także artystycznego akcentu. Chór kobiecy „Spryciary” z Leńcz wzbogacił atmosferę występem, dodając muzyką i harmonią do tego wyjątkowego dnia.

Wszystkim jubilatom życzenia płynęły pełne ciepła i uznania. Zdrowia, spokoju, miłości bliskich i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego pożycia było życzeniem społeczności Kalwarii Zebrzydowskiej dla par, które przez pół wieku tworzyły niezwykłą opowieść o miłości, wytrwałości i wspólnym życiu.

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.