Złote Gody w Starym Kinie

W tym roku 32 pary, które trwają od półwiecza w związku małżeńskim, zostało odznaczonych Medalem Za Długoletnie Pożycie. Odznaczenie ma rangę państwową i jest przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Na początku Jubilaci wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Część oficjalna Złotych Godów odbyła się w Centrum Kultury, gdzie jubilaci otrzymali medale, wręczane przez Burmistrza  Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Janusiewicza oraz wicedyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego Ewelinę Leka-Curyło.

Jubileusz obchodziły pary, które zawarły związek małżeński w 1971 roku.

Wydarzenie uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, pod kierownictwem Jolanty Studnickiej i Bogdana Oczkowskiego, a także występ zespołu kobiecego „Spryciary” z Leńcz, pod kierownictwem i przy akompaniamencie Wojciecha Góralczyka.

Gratulujemy małżonkom z naszej gminy pięknego i złotego jubileuszu!

Zdj. Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowską

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.