W tym roku 32 pary, które trwają od półwiecza w związku małżeńskim, zostało odznaczonych Medalem Za Długoletnie Pożycie. Odznaczenie ma rangę państwową i jest przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Na początku Jubilaci wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Część oficjalna Złotych Godów odbyła się w Centrum Kultury, gdzie jubilaci otrzymali medale, wręczane przez Burmistrza  Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Janusiewicza oraz wicedyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego Ewelinę Leka-Curyło.

Jubileusz obchodziły pary, które zawarły związek małżeński w 1971 roku.

Wydarzenie uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, pod kierownictwem Jolanty Studnickiej i Bogdana Oczkowskiego, a także występ zespołu kobiecego „Spryciary” z Leńcz, pod kierownictwem i przy akompaniamencie Wojciecha Góralczyka.

Gratulujemy małżonkom z naszej gminy pięknego i złotego jubileuszu!

Zdj. Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowską

Ta strona wykorzystuje tzw. cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645